طاهری در صحن مجلس:

سامانه تجارت موجب شفافیت زنجیره فولاد می شود

سامانه تجارت موجب شفافیت زنجیره فولاد می شود

به گزارش خبرگزاری نام عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، سامانه تجارت طراحی شده که موجب شفافیت زنجیره فولاد می شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، مصطفی طاهری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار، اظهار داشت: فولاد یک کالای راهبردی است و ما دراین زمینه به خودکفایی رسیده ایم و می توانیم با آن نیاز ارزی کشور را تامین نماییم.
وی بیان کرد: گردش مالی بازار فولاد در سال بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است که این مبلغ دو برابر بودجه عمومی دولت می باشد و پس ساماندهی زنجیره فولاد امری ضروری می باشد.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد طرح مذکور، اظهار داشت: ما برای کنترل بازار فولاد، فروش داخل را مکلف کرده ایم که کل زنجیره فولاد وارد بورس شود و در صورتیکه مشتری وجود نداشت، به بخش صادرات واگذار شود که این مساله اشتغال آفرینی را هم به وجود می آورد.
طاهری اظهارداشت: همین طور در این طرح، سامانه تجارت در نظر گرفته شده است، چونکه یکی از دلیلهای آشفتگی بازار فولاد، عدم رصد انبار، معادن و مناطق آزاد در حوزه فولاد است که این سامانه موجب شفافیت زنجیره فولاد می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور مقرر است کمیته ای با تصویب طرح مذکور تشکیل گردد و متأسفانه امضاهای طلایی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است که این طرح موجب حل این مشکل می شود.منبع:

1399/10/23
20:05:11
0.0 / 5
822
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام