درخواست مصطفی معین از رئیس جمهور

درخواست مصطفی معین از رئیس جمهور

به گزارش خبرگزاری نام مصطفی معین ˮاحقاق حقوق شهروندیˮ و رفع مسائل مزمن حرفه ای و مشکلات حاد اقتصادی کادرهای پزشکی را از رئیس جمهور خواهان شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، این پزشک و فعال سیاسی در یادداشتی با عنوان "احقاق حقوق شهروندی" آورده است: اعضای خدوم و فداکار پزشکی که در جنگ تحمیلی و در بحران کرونا از خودگذشتگی و فداکاری خویش را با تقدیم صدها شهید ثابت کردند، از فقر و تبعیض و نابسامانی در درون و خارج از خانواده حرفه ای خود رنج می برند ولی مسؤلان اجرائی مربوط از درک این شرایط ناتوان و یا غافل بوده و واکنش مناسبی نداشته اند.
این یادداشت می افزاید: در این فرایند، حتی چند سال قبل حق تعرفه گذاری امور پزشکی در بخش غیردولتی را هم از وظایف قانونی سازمان نظام پزشکی حذف کرده و سازمان را مسلوب الاختیار کردند. سازمان نظام پزشکی مطابق قانون تاسیس خود موظف به دفاع همزمان از حقوق بیماران و سلامت اجتماع و حقوق جامعه پزشکی بوده است، بنابراین طی سه سال قبل سازمان نظام پزشکی چه در سطح شورای عالی و یا ریاست کل و بدنه اجرائی آن در جهت احقاق حق جامعه فرهیخته پزشکی، از انجام کارشناسی های علمی و عرضه بیانیه و تحلیل و راهکار گرفته تا ارسال نامه و یا تشکیل جلسات مکرر حضوری با مسؤلان کشوری در سطوح مختلف اقدام نموده است، اقداماتی که متاسفانه تا این زمان با پاسخ مسئولانه ای هم مواجه نشده است.
معین در بخشی از این یادداشت نوشت: حالا چند روزی است که کادر های درمانی بخصوص در سطح پزشکان عمومی در بخش های دولتی و غیر دولتی کمپینی برای دادخواهی تشکیل داده، نسبت به فراگیر شدن ناامیدی و بی انگیزگی در بین پزشکان اخطار داده، و درخواست رسیدگی به حقوق ضایع شده خویش را در شبکه های اجتماعی فضای مجازی انتشار داده اند.
او در آخر اظهار داشت: من بعنوان یک پزشک و یک شهروند، از جناب رئیس جمهور محترم، وزارت بهداشت و کمسیون بهداشت و درمان مجلس خواهان دستور رسیدگی سریع به درخواست "احقاق حقوق شهروندی" و رفع مسائل مزمن حرفه ای و مشکلات حاد اقتصادی کادرهای پزشکی پرکار و خدمتگذار جامعه شریف ایرانی را دارم.
منبع:

1399/10/09
00:00:33
0.0 / 5
894
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام