راستینه :

بودجه ۱۴۰۰ قابل دفاع نیست

بودجه ۱۴۰۰ قابل دفاع نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کلیات بودجه سال آینده قابل دفاع نیست و بودجه در نظر گرفته شده برای بخش فرهنگ خیلی کم است.احمد راستینه در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: کلیات این لایحه قابل دفاع نیست و باید اصلاحات جدی در آن صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه منابع و مصارف دولت در این لایحه به صورت روشن مشخص نشده است، گفت: منابع و مصارف در لایحه بودجه واقع بینانه دیده نشده است و به منابعی پرداخته شده که تحقق آن امکان پذیر نیست.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود از بودجه بخش فرهنگ در لایحه بودجه سال آینده، بیان کرد: متاسفانه آنچه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در قالب اعتبارات فرهنگی پیش بینی شده، پاسخگوی نیاز فرهنگی کشور نیست.
وی اظهار داشت: مانند سالهای گذشته، بخش فرهنگ در لایحه بودجه مورد غفلت واقع شده و مظلومیت حوزه فرهنگ در بودجه سال ۱۴۰۰ هم تداوم دارد.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، بحث مبسوطی در حوزه پشتیبانی از فاکتورهای توسعه فرهنگی کشور مطرح است که همه این موارد نیازمند بودجه است.
راستینه اضافه کرد: پشتیبانی از ورزش و ورزشکاران، نهاد کتابخانه های عمومی، آثار فاخر هنری و ادبی و تولید سریال ها و فیلم های مورد نیاز برای ارتقای فرهنگ کشور نیازمند بودجه است.
وی اظهار داشت: متاسفانه با این اعتباراتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای حوزه فرهنگی پیش بینی شده است، مانند سالهای گذشته اتفاق خاصی در حوزه فرهنگی ما نخواهد افتاد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته مجلس شورای اسلامی پیگیری های خودرا انجام می دهد تا اصلاحات جدی در حوزه اعتبارات فرهنگی صورت گیرد و امیدواریم که کوشش های مجلس شورای اسلامی به نتیجه برسد و تاثیر خودرا در بودجه سال آینده بگذارد.

1399/10/01
14:35:12
5.0 / 5
851
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام