بررسی آخرین وضعیت تولید واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

بررسی آخرین وضعیت تولید واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت تولید واكسن كرونا در جلسه امروز این كمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت كه در این نشست تاكید شد كه ساخت واكسن كرونا فرایند زمان بر است پس در شرایط فعلی مهم ترین اقدام رعایت پروتكل های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال است.


زهرا شیخی در گفتگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار نمود: این جلسه با حضور مسئولانی از انستیتو پاستور تشکیل شد که در آن توضیحاتی درباره کیت های تشخیص آنتی ژن و آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا داده شد این که چه کسانی به این واکسن نیاز دارند و چقدر می توان روی آن حساب کرد.
وی افزود: در این جلسه گزارش های علمی پیرامون نحوه ی ساخت واکسن کرونا و واردات آن و کیت های تشخیص به اعضای کمیسیون عرضه شد و مباحث علمی صورت گرفت که نتیجه گیری آن بود که باید در شرایط فعلی بر روی خود مراقبتی ها و آموزش و پیشگیری تمرکز کرد. در تولید دارو و واکسن کرونا هم باید نگاه به داخل کشور داشت و تمامی تلاش را بر استفاده از توانایی های کشور قرار داد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: طبق توضیحات داده شده فرایند ساخت واکسن کرونا زمان بر است و این طور نیست که بزودی منتظر واکسن کرونا باشیم، پس هم اکنون مهم ترین کار پیشگیری و خود مراقبتی های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال است.1399/09/03
13:40:08
5.0 / 5
1136
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام