سفارش رئیس كل دادگستری استان بر حفظ احترام مردم

سفارش رئیس كل دادگستری استان بر حفظ احترام مردم

به گزارش خبرگزاری نام خوزستان رئیس كل دادگستری خوزستان اظهار داشت: در مورد اجرای طرح محدودیتهای جدید كرونایی از دوستان، حمایت قضائی می نماییم اما باید احترام به مردم هم رعایت شود.حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در جلسه هماهنگی اعمال محدودیت های جدید کرونا در خوزستان که امروز (۳۰ آبان ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار نمود: هدف از اجرای قرنطینه خانگی جلوگیری از آلودگی و انتقال بیماری به دیگران است.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، وی در مورد قرنطینه افراد آلوده به کرونا، اضافه کرد: در قانون آمده است که بهداری یعنی وزارت بهداشت موظف به شناسایی بیماران واگیردار و قرنطینه است.

رئیس کل دادگستری خوزستان خاطرنشان کرد: در صورتیکه همکاران، مقررات را به افراد بگویند و افراد حاضر به قرنطینه نشوند، مرتکب جرم شده اند اما اگر ماموران هم در این حوزه کوتاهی کنند، آنها هم مرتکب جرم شده اند. در صورتیکه تذکرات به افراد داده شود اما گوش نکنند، با سرمنشاء آنها برخورد می شود. در این ایام، همکاران قضائی برخورد جدی و سلبی با این افراد داشتند و در یک شب سه داماد را بازداشت کردند.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در محلات به منظور کنترل بیماری اظهار داشت: این طرح باید با دعوت به اخلاق اسلامی و سعه صدر اجرا شود اما اگر در نهایت کار به خشونت رسید، ما پشت اجراکنندگان طرح هستیم.

مرادی اضافه کرد: کارکنان دولت هم موظف می باشند دستورالعمل های این طرح را رعایت نمایند، در غیر این صورت مبحث در شورای تخلفات اداری مطرح می شود و با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان ضمن اشاره به دایر بودن کشیک های دادگستری در اهواز و کارون، بیان نمود: در صورتیکه مشکلی رخ دهد، نیروی انتظامی و بسیج می توانند به کشیک ها رجوع کنند. ما در این حوزه کوتاه نمی آییم چونکه اگر در این دو هفته بیماری را کنترل نکنیم، روند فراگیری بیماری بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مورد اجرای این طرح از دوستان، حمایت قضائی می نماییم اما باید احترام به مردم هم رعایت شود.

مرادی اظهار داشت: در حاشیه های شهر و همینطور در مورد کنترل فعالیت برخی کسبه مشکل خواهیم داشت که باید نیروهای بسیج با قدرت وارد شوند. از راه مراجع داخلی خود این کسبه، می توان با آنها برخورد کرد.

منبع:

1399/08/30
22:09:00
5.0 / 5
1477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام