عامری :

آمریكاحامی هوادارانش در۱۴۰۰است

آمریكاحامی هوادارانش در۱۴۰۰است

به گزارش خبرگزاری نام دبیركل جمعیت ایثارگران با اشاره به اینكه من از دولتمردان خواهش می كنم انقدر ذوق زدگی در مذاكره نشان ندهند، اظهار داشت: ارسال پالس های مثبت به آمریكایی ها مصداق خیانت است.جواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تاثیر روی کار آمدن جو بایدن بر قدرت گرفتن اصلاح طلبان در کشور، عنوان کرد: آمریکا هیچ گاه دوست ما نخواهد شد و هر فردی رئیس جمهور این کشور شود اساسا با ایران جنگ دارد و تنها نوع خصومتش تغییر می کند.
عامری اضافه کرد: آیا یزید و معاویه مثل همدیگر بودند؟ خیر، یکی شان با حیله و ترفند کار می کرد و دیگری با قلدری و بی عقلی اما هیچکدام دوست شیعیان نبودند.
وی افزود: ترامپ کسی بود که با کارهای خشن و تند فکر می کرد انقلاب ما را می تواند از بین ببرد یعنی به این جمع بندی رسیده بود که انقلاب اسلامی از راه برخورد مستقیم و تند نابود می شود ازاین رو هیچکدام از گروهای داخلی تفاوتی برای او نداشت و همواره می گفت ما می خواهیم کل نظام ایران را از بین ببریم.
دبیرکل جمعیت ایثارگران، اضافه کرد: امروز آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که چنین موقعیتی برایشان وجود ندارد. گروه دموکرات ها هم روشی را مقرر است در پیش بگیرند که اوباما در قبال ایران داشت. در این شیوه هیچ کمکی به ملت ایران نشد و خصومت سردمداران آمریکا سر جای خود باقی ماند.
عامری اظهار داشت: اینکه عده ای به دشمن دل ببندند که او می تواند نحوه کار آنها را عوض بکند، غلط است. جو بایدن همان کسی است که پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، ایشان را مستحق مرگ دانست و از اقدام ترامپ دفاع کرد. جو بایدن معاون همان دولتی است که هنوز یک روز از برجام نگذشته بود که ۲۰ نفر از افراد حقیقی و حقوقی ما را تحریم کرد.
وی افزود: امکان دارد عده ای از برخی جریانات سیاسی، پالس های مثبتی به آمریکایی ها بدهند که این مصداق خیانت است. برخی به این فکر افتادند که مردم را فریب دهند و اعلام کنند اگر جو بایدن بیاید، همه تحریم ها حل و مشکلات اقتصادی برطرف می شود و ما باید باردیگر بر سر میز مذاکره بنشینیم ازاین رو کسی باید در ۱۴۰۰ انتخاب گردد که بتواند مذاکرات را پیش ببرد.
دبیرکل جمعیت ایثارگران اظهار داشت: اگر کسی دنبال این نگاه باشد، اسم دیگری جز خیانت روی آن نمی توان گذاشت. اگر واقعاً جو بایدن دنبال مذاکره باشد باید در لحظه اول تمام تحریم ها را حذف کند و کل خسارت های تحریمی ایران را بدهد. اگر این کار را کرد، می توان قدم های بعدی را جلو برد اما یقیناً آمریکا این کار را نمی نماید.
عامری اضافه کرد: دموکرات ها در جهت شیوه های خبیثانه خود، امکان دارد اقداماتی که برای معیشت مردم تاثیر چندانی هم ندارد انجام دهند تا بتوانند برخی هواداران داخلی خویش را حمایت کنند تا در انتخابات توفیقاتی داشته باشند.
وی اضافه کرد: عملکرد دولت روحانی انقدر خراب است که اگر آمریکایی ها از جریان منتسب به دولت حمایت نکنند، مطمئناً در ۱۴۰۰ شکست می خورند ولی مردم هم می دانند که هرکدام از تیم فعلی دولت برسر کار بیایند، همین رویه را تکرار می کنند یعنی به جای اینکه به توان داخلی بپردازند و از جوانان استفاده کنند باز هم دنبال این هستند که ۸ سال سرنوشت کشور را به تصمیم مردم آمریکا گره بزنند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران اظهار داشت: متأسفانه برخی دولتمردان برای دفاع از خود می گفتند ما خوب عمل کردیم اما مردم آمریکا بد تصمیم گرفتند! این یک فضاحت است که دولتمردان ما طوری معاهده امضا کنند که سرنوشت مردم ما در گرو رأی مردم آمریکا باشد.
عامری خاطرنشان کرد: مردم اساسا نمی خواهند مذاکرات بی فرجام داشته باشند؛ مذاکراتی که این همه آسیب به کشور بزند. وضعیت اقتصادی که این روزها شاهد آن هستیم، نتیجه این است که ما به دشمن دلخوش کردیم.
وی خاطرنشان کرد: من از دولتمردان خواهش می کنم انقدر ذوق زدگی در مذاکره نشان ندهند یعنی اگر آمریکا یک کشور خائن و خبیث هم نبود و یک کشور عادی بود، این میزان ذوق زدگی سبب می شد که بگویند این ها خیلی به من نیاز دارند پس باید بیشترین امتیاز را از آنها بگیرم.
دبیرکل جمعیت ایثارگران اظهار نمود: دولت باید حداقل یک مقدار تدبیر از خودش نشان بدهد و اینقدر شتاب زدگی نداشته باشد.
عامری اظهار نمود: امروز آمریکایی ها به این جمع بندی رسیده اند که چون ما نمی توانیم اصل نظام را براندازی نماییم، طمع کرده اند که به برخی عناصر داخلی طرفدار آمریکا، انگیزه بدهند بنابراین امکان دارد به برخی دانشجویان ویزا بدهند یا مثلاً اجازه فروش برخی داروهای تحریمی را به ایران صادر کنند یا امکان دارد یک مقدار کمی از پول های بلوکه شده ما را آزاد کنند اما اساسا تحریم ها را از بین نمی برند.


منبع:

1399/08/29
12:01:59
5.0 / 5
1389
تگهای خبر: حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام