نماینده رشت در مجلس:

گیلان در حوزه گردشگری نسبت به مازندران عقب ماندگی های زیادی دارد

گیلان در حوزه گردشگری نسبت به مازندران عقب ماندگی های زیادی دارد

نماینده رشت در مجلس ضمن اشاره به اینكه گیلان در حوزه گردشگری نسبت به مازندران عقب ماندگی های زیادی دارد اظهار داشت: تمام ظرفیت های در ارتباط با گردشگری باید استفاده گردد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمدرضا احمدی قبل از ظهر شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه اگر به مباحث فرهنگی بپردازیم خیلی از مشکلات گیلان رفع می شود، اظهار داشت: رونق صنایع دستی و گردشگری سبب توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال می شود.
وی با تکیه بر لزوم ایجاد بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی، بیان نمود: خیلی از کشورها مانند چین در یک کشور ثالث بازارچه عرضه محصولات خویش را بوجود آورده اند چونکه توریستهای خارجی باید بدانند که از کجا می توان محصولات یک منطقه را تهیه کرد.
نماینده رشت در مجلس ضمن اشاره به اینکه گیلان در حوزه گردشگری نسبت به مازندران عقب ماندگی های زیادی دارد، بیان نمود: ما تمام امکانات و ظرفیت های در ارتباط با گردشگری مانند کوه و دریا را در گیلان داریم اما وضعیت فعلی مناسب نمی باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه قرار بود در دولت قبلی هتل ایران رشت به موزه تبدیل گردد، اظهار نمود: بعد از مدتی این هتل به بخش خصوصی واگذار شد و اعتراضاتی هم به این مورد شد اما تابحال کاری برای این هتل انجام نشده است.
احمدی ماسوله را قطب میراث فرهنگی گیلان دانست و با اشاره به اینکه باید موانع بر سر راه ثبت جهانی این منطقه هر چه سریع تر رفع گردد، خاطرنشان کرد: اگر ماسوله ثبت جهانی شود در توسعه گردشگری گیلان نقش به سزایی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه نقاط گردشگری گیلان حتی برای بومیان استان هم ناشناخته است، اضافه کرد: برگزاری تورهایی برای معرفی مناطق گردشگری مختلف گیلان علاوه بر رونق این بخش، در رفع مشکلات هتل داران و مهمانسراها هم مؤثر است.


منبع:

1399/08/24
14:16:48
5.0 / 5
1308
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام