عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس:

بازگشت آمریكا به برجام باید به شرط جبران خسارت ها باشد

بازگشت آمریكا به برجام باید به شرط جبران خسارت ها باشد

خبرگزاری نام: عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بازگشت آمریكا به برجام به شرط جبران خسارت ها، نخستین گام در جهت تغییر سیاست خارجی مخرب این كشور است.سید احمد آوایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاید بر هر کشوری تأثیرگذار باشد اما نگاه ما در ایران، بیشتر به ظرفیت های داخل است، هرچند که نباید انزواطلب باشیم.
وی با اشاره به اینکه مواضع و عناد آمریکا ضد ایران مشخص است، اضافه کرد: اما اساسا تفاوت هایی در نوع اعمال سیاست های این کشور توسط رؤسای جمهور مختلف وجود دارد.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا انتخاب بایدن تاثیر مثبت دراز مدت بر اقتصاد ایران دارد یا خیر، اظهار داشت: فعلاً قضاوت در این خصوص نیازمند گذشت زمان است.
آوایی همینطور در مورد بازگشت آمریکا به برجام، اظهار داشت: برجام یک معاهده بین المللی بود که با تصویب آن در شورای امنیت سازمان ملل بعنوان قطعنامه ۲۲۳۱، تمام تحریم های مصوب شورای امنیت ضد ایران ملغی شد اما متأسفانه آمریکا بدون توجه به سازوکارهای بین المللی و به صورت غیرقانونی از آن خارج شد و بعد از آن تحریم های یکجانبه و ظالمانه گسترده ای را ضد کشورمان اعمال کرد.
وی اضافه کرد: طبیعتاً بازگشت آمریکا به برجام نخستین گام این کشور برای تغییر در سیاست خارجی مخرب خود خواهد بود. ما از بازگشت آمریکا به برجام استقبال می نماییم منوط به اینکه تمام تعهدات خود در سالهای گذشته را انجام داده و به شکلی جبران خسارت کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در انتها بیان نمود: بعید است بایدن از میراث ترامپ در اعمال تحریم های ظالمانه ضد ایران بهره برداری نکند اما به نظر می آید از تشدید تحریم ها پرهیز و یا حتی بعضی از تحریم ها را هم بردارد.


منبع:

1399/08/22
12:46:00
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام