وزیر خارجه یمن:

حكام سعودی از ایران یاد بگیرند

حكام سعودی از ایران یاد بگیرند

به گزارش خبرگزاری نام وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اظهار داشت كه حكام ریاض باید از تهران یاد بگیرند كه با مطرح كردن ابتكار صلح هرمز خواهان ثبات در منطقه هستند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خبرگزاری سبا، هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در واکنش به اظهارات سفیر عربستان در اردن در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: اظهارات سفیر عربستان تلاشی شکست خورده برای بیان این ادعاست که ریاض پلیس شبه جزیره عربی و خلیج(فارس) بوده و هست و همچنان می تواند سیاست های دولت آمریکا و ائتلاف ناتو را اجرایی کند.
وی اظهار داشت: دیگر هیچ کس تداوم استفاده ریاض از ادعای مقابله با نفوذ ایران در یمن را قبول ندارد و حتی کشورهایی که در ابتدا در ائتلاف سعودی_ اماراتی مشارکت داشتند و یا از آن حمایت کردند دیگر این مسئله را قبول ندارند و از این ائتلاف خارج شدند و یا فقط در ظاهر شریک آن باقی ماندند.
هشام شرف در ادامه ضمن اشاره به محاصره و کشت و کشتارهایی که ائتلاف سعودی در یمن مرتکب شده اظهار داشت: ائتلاف سعودی و اماراتی با ادعای بازگرداندن دولت قانونی که هیچ گونه اساسی ندارد انواع تحریم و ویرانگری اقتصادی را به کار گرفت، کشتی های نفتی را متوقف کرد، فرودگاه بین المللی صنعا را بست و تابحال نتوانسته است ادعای خود در خصوص ارسال سلاح از ایران به یمن را اثبات کند.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اظهار داشت که عربستان باید به اشتباهات خود اعتراف کند و دخالت های خود در امور داخلی ملت یمن را متوقف نماید.
وی تصریح کرد: امنیت و ثبات منطقه نیازمند صلح و همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان و یافتن راه های تقویت و گسترش روابط دو جانبه با آنها است. سعودی ها به جای سخن گفتن از خطرات تهران بر کشورهای منطقه باید به این مسائل توجه نمایند.
شرف تصریح کرد: حکام ریاض از تهران یاد بگیرند که از راه مطرح کردن ابتکار صلح هرمز خواهان ثبات و امنیت در منطقه هستند.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سفیر عربستان در اردن به تازگی در گفتگو با اسپوتنیک ادعاهایی ضد جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و اظهار داشت که کشورش حمایت های مختلفی از مردم یمن می کند.
منبع:

1399/08/21
14:00:07
5.0 / 5
1227
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام