سلیمی:

دولت جدید آمریكا باید اهتمام كند اعتبار از دست رفته آمریكا را ترمیم كند

دولت جدید آمریكا باید اهتمام كند اعتبار از دست رفته آمریكا را ترمیم كند

خبرگزاری نام: نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه ترامپ در طول دوره ریاست جمهوری خود چهره آمریكا را در دنیا بی اعتبار ساخته و سبب بی اعتمادی شده و الان دولت جدید آمریكا باید در امتداد ترمیم اعتبار از دست رفته آمریكا گام بردارد.


اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروط ایران برای احیای برجام بیان کرد: در چند سالی که آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود سخت ترین و شدیدترین تحریم ها را مقابل ملت ایران اعمال کرد و حتی داروهای لازم برای بیماران خاص را نیز تحریم کرده و اجازه دسترسی مردم به دارو را نداد. از طرف دیگر آقای ترامپ دستور شهادت سردار سلیمانی را داده است و بطور کلی می توان اظهار داشت که ترامپ فردی غیر قابل پیش بینی بود و هیچ گونه اعتمادی به صحبت های وی نمی توانستیم داشته باشیم.
ایشان سپس اظهار نمود: آقای ترامپ چهره آمریکا را در دنیا مخدوشتر ساخت و آمریکا را به انزوا برد. ترامپ یک جانبه برجام را زیرپا گذاشت. حالا انتظار می رود دولت بعدی آمریکا با عمل به تعهدات برجامی خود اعتبار از دست رفته آمریکا را بازگرداند. ما در این چند سال ثابت کردیم که از مواضع خود کوتاه نخواهیم آمد و ملت ایران هیچگاه از منافع و مواضع خود عقب نشینی نمی کند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر قرار باشد که برجام نیز احیا شود باید خسارت های وارده به کشور ما در طول این چند سال جبران گردد. از طرف دیگر نباید به شکلی القا شود که با آمدن بایدن همه مشکلات کشور حل می شود بلکه ما باید با تاکید بر توان و ظرفیت های داخلی گره از مشکلات کشور بگشایم.
ایشان سپس اشاره کرد: در طول این چند سال به ما ثابت شد که نباید به بیگانگان امید داشته باشیم و تنها راه نجات کشور توجه به ظرفیت های داخلی و افزایش تولیدات داخلی می باشد. ما باید به نحوی برنامه ریزی نماییم که اقتصاد کشور را از نفت جدا نماییم.
سلیمی اضافه کرد: جمهوری اسلامی همیشه با دنیا تعامل داشته و هیچگاه مقابل کشوری جنگ را آغاز نکرده است. این آمریکا بود که با بدعهدی و اعمال تحریم های ظالمانه مردم ایران را تحت فشار گذاشت. آقای بایدن باید اهتمام کند تا ضربه ای که ترامپ به ملت خود آمریکا و نژادهای مختلف وارد کرد را جبران کند. مردم آمریکا نیز با رای خود نشان دادند که از تفکر ترامپ حمایت نکرده و خواهان تغییر آن هستند.
منبع:

1399/08/18
13:36:03
5.0 / 5
1330
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام