اسماعیلی :

صدور كارت بازرگانی بی ضابطه است

صدور كارت بازرگانی بی ضابطه است

به گزارش خبرگزاری نام عضو كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: اگر شاخص ها برای اعطای كارت بازرگانی كافی بود نباید امروز برخی افراد به اسم كارتن خواب ها كارت بازرگانی دریافت می كردند.ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه باید با کسانی که کارت های بازرگانی جعلی یا یکبار مصرف دارند، برخورد شود، اظهار داشت: قوه قضائیه و مراجع ذیربط باید این افراد را شناسایی کرده و با آنان برخورد کنند.
وی تاکید کرد: البته مسئله مهم تر آنست که مجلس و دولت باید ساختارها را اصلاح کنند به این معنا که فردی که می خواهد کارت بازرگانی دریافت کند باید شناسایی شود، سابقه تجارت وی لحاظ شود و همین طور باید مشخص شود که آیا آن فرد اهلیت لازم برای دریافت کارت بازرگانی را دارد یا خیر.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در تمام جهان این مسئله مورد توجه قرار می گیرد و اینگونه نیست که هر کسی بخواهد بتواند به آسانی کارت بازرگانی دریافت کند.
اسماعیلی اظهارداشت: باید شاخص هایی برای اعطای کارت بازرگانی به افراد تعریف شود تا یک فرد ایرانی در صورتیکه آن شاخص ها را داشته باشد بتواند کارت بازرگانی دریافت کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: متأسفانه هم اکنون این شاخص ها در کشور ما خیلی کم است، چونکه اگر شاخص ها برای اعطای کارت بازرگانی کافی بود نباید امروز برخی افراد به اسم کارتن خواب ها کارت بازرگانی دریافت می کردند.
وی با تاکید بر اینکه نباید بدون لحاظ کردن شاخص ها کارت بازرگانی صادر شود، اظهار داشت: اگر ساختار اصلاح گردد و از طرف دیگر به فردی که کارت بازرگانی داده می شود هشدار داده شود که این کارت تا چه حد می تواند برای آن فرد از یک سو منشأ خیر و از طرف دیگر منشأ شر باشد بطور قطع شاهد مشکلاتی که دراین زمینه تا حالا به وجود آمده است، نخواهیم بود.
اسماعیلی تاکید کرد: نباید بدون ضابطه کارت بازرگانی صادر شود و بطور قطع اگر ساختار ارائه کارت بازرگانی اصلاح گردد، این لطمه ها کمتر می شود و مجلس شورای اسلامی و خصوصاً کمیسیون اجتماعی آمادگی کامل دارد تا اصلاحات لازم دراین زمینه را انجام دهد.


منبع:

1399/08/17
19:23:56
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام