در جلسه هیئت وزیران صورت گرفت؛

تصمیم گیری برای اجرای طرح ملی مسكن

تصمیم گیری برای اجرای طرح ملی مسكن

هیئت دولت در جلسه امروز خود اجرای كامل طرح اقدام ملی مسكن را مورد بحث و بررسی قرار داد و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، اجرای کامل طرح اقدام ملی مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.
هیئت وزیران در جهت تسهیل و تسریع تأمین مالی پروژه های بخش مسکن و تقویت عرضه مسکن در کشور و اتمام پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، سازمان بورس و اوراق بهادار را مکلف کرد زمینه لازم برای انتشار اوراق خرید دِین کالایی مصالح ساختمانی را فراهم نموده و ضوابط و مقررات لازم در این خصوص را حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، تعیین و ابلاغ نماید.
همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شد با لحاظ مسئولیت های اصلی بانک مسکن در بخش مسکن، امکان تأسیس صندوق های زمین و ساختمان توسط بانک مسکن را در اسرع وقت بررسی و با تسهیل شرایط، اقدامات لازم را به عمل آورد.
امهال یا بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی کرونا
هیات وزیران با عنایت به محدودیت های مقرر از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و عدم امکان انتفاع از اماکن استیجاری (و به تبع آن، عدم تحقق دین ناشی از قرارداد اجاره) با امهال یا بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده توسط دستگاههای اجرایی به بخش خصوصی تا آخر اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت نمود.
تصویب آئین نامه اجرایی ساز و کار کشف قیمت در صورت وجود انحصار
دولت در اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی و با هدف مقابله با انحصار در بازار، آئین نامه اجرایی در ارتباط با «ساز و کار کشف قیمت در صورت وجود انحصار» را به تصویب رساند.
به باعث آئین نامه فوق، در شرایطی که مشمولین قانون یاد شده، ضرورتی برای تأمین کالاها یا خدمات خارجی که مشابه محصول داخلی دارند، داشته باشند، چنانچه وضعیت محصول مورد نظر در بازار بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید شورای رقابت، مشمول شرایط انحصار در ساخت گردد، مطابق الگوی تعیین شده، قیمت مناسب محصول درب کارخانه (EXW) برآورد می شود.
نرخ تسعیر ارزهای خارجی به ریال بر اساس نرخ اعلامی در سامانه نظارت ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محاسبه می گردد.
در صورتی که قیمت تولیدکننده کالا و یا عرضه کننده خدمات بیشتر از قیمت تعیین شده باشد، هیأت نظارت مجاز به موافقت با واردات کالا یا خدمت توسط متقاضی مشمول قانون است.
اعلام نظر دولت در مورد برخی از طرح های نمایندگان مجلس
دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در مورد برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خویش را برای پیگیری طرح های مورد نظر تعیین کرد.
بررسی موادی دیگر از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در جلسه امروز دولت
هیات وزیران در ادامه جلسه، بررسی موادی دیگر از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را در دستور کار خود قرار داد.


منبع:

1399/08/15
22:56:53
5.0 / 5
1408
تگهای خبر: ابلاغ , خدمات , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام