روحانی:

تحریم نتوانست ما را بشكند

تحریم نتوانست ما را بشكند

رئیس جمهور با بیان اینكه این روزها سختی هایی به علت فشار تحریم بر زندگی مردم وجود دارد، اظهار داشت: تحریم مردم را اذیت كرده است اما نتوانسته ما را بشكند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز(پنج شنبه) در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو، ضمن تشکر از دست اندرکاران ساخت و راه اندازی این تصفیه خانه، اظهار داشت: کار بزرگی است که ظرف دو تا سه ماهه آینده حدود یک میلیون نفر از مردم تهران احساس خواهند کرد کیفیت آب شرب که در اختیار آنها قرار گرفته، بهتر شده و این تصفیه خانه پس از تصفیه خانه هفتم که سال قبل افتتاح شد، جزو افتخارات دولت می باشد که امروز به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه ۵۲ کیلومتر رینگ آبرسانی تهران، کاری ارزشمندی به حساب می آید، اضافه کرد: اگر در شرایط سخت آبرسانی در تهران ایجاد مشکل شود، می توانیم آب را منتقل نماییم.
روحانی تصریح کرد: در سال ۹۲ در شرق تهران گرفتار مشکل آبرسانی شدیم که اقداماتی در نخستین بخش تصفیه خانه هفتم و سد ماملو انجام شد و هم اکنون هم شرایط بهتر شده و اگر در بخشی از تهران گرفتار مشکل شویم، می توانیم آب را از یک بخش به بخش دیگر تهران منتقل نماییم.
وی با اشاره به اینکه حدود ۹ هزار کیلومتر لوله کشی آب در تهران انجام شده است تا برای مردم آبرسانی شود، تصریح کرد: علاوه بر این تصفیه خانه های بزرگی در تهران افتتاح شده است برای این که مردم تهران بیشتر از یک میلیارد متر مکعب آب مصرف کنند که رقم بزرگی است.
رئیس جمهور تصریح کرد: بیشتر از ۷۰ درصد از آب تهران از آب های سطحی است و کیفیت آب تهران از با کیفیت ترین آبها استفاده می شود و کمتر در شهرهای دنیا سراغ داریم که مردم از چنین آب با کیفیتی برخوردار شوند.
روحانی با اشاره به اینکه آبهایی که از تصفیه خانه ها برای مصرف مردم وارد شبکه می شود، حتی بهتر از کیفیت آب های بطری در فروشگاه ها است، تصریح کرد: خیلی مهم می باشد که بهترین آب در اختیار مردم تهران قرار بگیرد
وی اضافه کرد: تهران از لحاظ تاریخی و فرهنگی امتیازات بزرگی دارد که شاید در دنیا کم نظیر باشد، آب تهران یکی از با کیفیت ترین آب ها در سطح دنیا است؛ باید قدردان این نعمت باشیم.
رئیس جمهور اظهار داشت: باید برای مصرف آب حتما برنامه ریزی نماییم و فرهنگ «خوب مصرف کردن» یا «کم مصرف کردن» آب مد نظر قرار گیرد چون که این حرکت های فرهنگی می تواند زحمات مسؤلان را تکمیل کند.
روحانی با اشاره به اینکه این روزها سختی هایی به علت فشار تحریم بر زندگی مردم وجود دارد، اما در عین حال کارهای بزرگی هم در حال انجام می باشد، خاطرنشان کرد: تحریم مردم را اذیت کرده اما نتوانسته ما را بشکند، در طول این ۷ سال طرح های مهمی که در حوزه آب مدنظر ما بوده، به افتتاح رسیده که افتخار بزرگی برای صنعت آب و برق ما بوده است.
وی با اشاره به اینکه در تحول راه آهن، مسکن و جاده و راه ها ما با سختی ها پیش آمدیم، تصریح کرد: مردم بدانند که تحریم نتوانسته ما را در توسعه شکست بدهد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز بالاترین خیانت به مردم ایران در وسط میدان جنگ در مقابل آمریکا، سخنانی است که بخواهد مردم را ناامید کرده یا روحیه آنها را تخریب کند، تصریح کرد: این بالاترین خیانت است.
روحانی با اشاره به اینکه همه باید همدیگر را کمک و یاری نماییم، اظهار داشت: دولت در وسط میدان است و این کار بزرگ را انجام می دهد و آنهایی که نسبت به دولت نقدی دارند حتما خدمات دولت را هم مدنظر قرار دهند. فراموش کردن خدمات نمی تواند با انصاف و اخلاق سازگاری داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در طول این چند سال بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد تومان برای بخش آب و برق در تهران سرمایه گذاری شده است؛ کاری بزرگی هم برای راه اندازی تصفیه خانه آب و فاضلاب در کشور و تهران انجام شده است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از طریق های استفاده درست از این آب ها تصفیه خانه هایی است که برای فاضلاب ها ایجاد می شود و این حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: در شهر تهران اگر پساب ها مورد بهره برداری قرار گیرد و ما طرح های فاضلاب را اجرا نماییم ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد و این بسیار مهم می باشد. روحانی ضمن قدردانی از وزارت نیرو برای افتتاح هفتگی طرح ها در بخش آب و برق، اضافه کرد: امروز ۳ افتتاح بسیار مهم و بزرگ را شاهد بودیم که دو طرح آن مربوط به شهر تهران بود و امیدواریم در هفته های آینده این روند و تلاش ادامه یابد. وی با اشاره به اینکه هرچند شرایط ما امروز با سال های ۹۴ و ۹۵ متفاوت می باشد، خاطرنشان کرد: دولت با همان روحیه روز اول و بی تفاوت به حاشیه سازی ها کار را پیش می برد و همه ما با کمک مردم و بخش خصوصی باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم طرح های توسعه کشور و طرح جهش تولید را اجرایی و عملی نماییم. رئیس جمهور تصریح کرد: از وزارت نیرو و همه وزارتخانه ها می خواهم که بخش خصوصی را برای کار، تلاش و فعالیت دعوت کنند همان گونه که خیلی از کارها امروز توسط بخش خصوصی انجام می شود. روحانی اظهار داشت: امروز ما صادرکننده برق و خدمات در بخش سدسازی و نیروگاهی هستیم و این یکی از افتخارات بزرگ ما به شمارمی رود انشاء الله به کمک مردم مسیر توسعه ایران را تا آخر این دولت ادامه می دهیم.


1399/08/08
14:58:02
5.0 / 5
1673
تگهای خبر: خدمات , دولت , فروشگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام