شمخانی در دیدار رئیس شورای مصالحه افغانستان مطرح كرد؛

آمریكابه دنبال ناامنی است

آمریكابه دنبال ناامنی است

به گزارش خبرگزاری نام، دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: تنها راه مصون ماندن از دام های خطرناك آمریكا، مقاومت و حفظ وحدت و انسجام است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان که به تهران سفر کرده است، عصر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه و منطقه ای با او گفتگو نمود.
در این دیدار دریابان شمخانی با تبیین سیاست های مخرب آمریکا در منطقه غرب آسیا که نتیجه ای جز جنگ، ویرانی و عقب ماندگی برای مردم منطقه به دنبال نداشته، اشاره کرد: اساس سیاست آمریکا ایجاد هرج و مرج و ناامنی است و فرقی نمی کند که محل پیگیری آن افغانستان باشد یا عراق.
وی با اشاره به نقش آمریکا در راه اندازی جریان های تروریستی که نمونه بارز آن تأسیس جریان مخوف و تروریستی داعش است، اظهار داشت: تنها راه مصون ماندن از این گونه دام های خطرناک آمریکا، مقاومت و حفظ وحدت و انسجام است، راهی که شهیدان بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی و احمد شاه مسعود با جانفشانی به ما نشان دادند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفتگوی بین الافغانی، حفظ جمهوریت و حقوق اقوام و مذاهب و تبعیت از قانون اساسی را از مؤلفه های اصلی و بسیار تأثیرگذار در برقراری ثبات و امنیت پایدار در افغانستان برشمرد و اشاره کرد: آمریکا همیشه برای حفظ حضور و استمرار ناامنی در صدد تضعیف مؤلفه های اصلی ثبات بخش در افغانستان بوده است.
وی هر گونه اقدام خارج از چارچوب های ارزشی و ملی را خیانت به سال ها مجاهدت و ایثار ملت افغانستان دانست و اشاره کرد: نباید منافع طولانی مدت مردم زجر کشیده افغانستان را فدای برخی منافع زودگذر کرد.
شمخانی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال قبل با حمایت همه جانبه و پذیرش بیش از ۳ میلیون نفر از مهاجرین افغانستانی در عمل حسن همجواری و حق همسایگی را ادا کرده است، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان این کشور نیز با وحدت و همدلی اجازه رخنه و پیاده شدن نقشه های شوم بیگانگان را برای ایجاد اختلاف میان دو کشور ندهند.
در ادامه این دیدار عبدالله عبدالله نیز در سخنانی با قدردانی از حمایت ها و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان، گسترش روابط با کشور دوست و برادر ایران را از اصول و اولویت های سیاست خارجی کشورش بر شمرد.
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با ارائه گزارشی از آخرین تحولات روند صلح افغانستان اشاره کرد: استقرار صلح و امنیت پایدار در این کشور نقش مؤثری در حفظ امنیت و ثبات در منطقه دارد.
وی حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در افغانستان را مایه دلگرمی دولت و ملت افغانستان ذکر کرد و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه نقش تعیین کننده ای در ایجاد ثبات و آرامش منطقه ای خصوصاً در افغانستان ایفا کرده است.

1399/07/28
19:57:07
5.0 / 5
1468
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام