خضریان خبر داد

طرح سوال از وزیر كار درباره روند جذب اعضای زیرمجموعه شستا

طرح سوال از وزیر كار درباره روند جذب اعضای زیرمجموعه شستا

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر كار با ادعای به كارگیری اعضای ستاد انتخاباتی رئیس جمهور در هیأت مدیره شركت های زیرمجموعه شستا اطلاع داد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا با اشاره به شرایط اقتصادی در روزهای بیماری کرونا و شغل هایی که صدمه دیده اند و هم چنین تعطیلی مشاغل و بیکاری افراد مدعی شد: مدارکی به دست بنده رسیده که نشان داده است شماری از اعضای ستاد انتخاباتی آقای حسن روحانی با دستور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت های زیر مجموعه شستا بکار گیری شده اند. این در شرایطی است که آمارها نشان داده است حدود ۳۰ درصد از جوانان کشور بیکار هستند که خیلی از این جوانان تحصیل کرده و متخصص، می توانستند واجد شرایط جذب در بعضی شرکت های دولتی باشند.
وی ادامه داد: با عنایت به این که به کارگیری افراد در مشاغل تخصصی و مدیریتی، مستلزم داشتن تخصص، تجربه و سوابق شغلی موثر و مرتبط می باشد سوال بنده از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که اعضای کمیته جوانان و دانشجویان ستادهای انتخاباتی جناب آقای روحانی با کدام سابقه موثر شغلی، برای جذب در مشاغل کلیدی و هیأت مدیره بزرگترین و مهمترین هلدینگ ها و شرکت های اقتصادی و تولیدی کشور (زیرمجموعه های شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) معرفی شده اند؟ آقای شریعتمداری که مدعی شفافیت در وزارتخانه تحت امرشان و بویژه شرکت های شستا هستند حاضر به شفاف سازی در مورد جذب بدون ضابطه این افراد هم هستند؟ آیا چنین امکانی برای سایر جوانان کشور هم فراهم است؟ آیا این مصداق اتمّ بی عدالتی و تخلف آشکار مدیریتی نیست؟
این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود افزود: آقای شریعتمداری بعنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی اشتغال در کشور است چه پاسخی به خیل جوانان بیکار در کشور خواهد داشت و این اقدام خویش را چگونه توجیه می کند؟ در چنین شرایطی که مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و اقشار مختلف مردم با مشکلات عدیده معیشتی و بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و هر روز هم این فشار در حال افزایش می باشد و مردم زیر فشار اقتصادی در حال له شدن هستند، با پشتوانه کدام تصمیم کارشناسی شده در سال پایانی دولت مبادرت به معرفی جوانان عضو ستاد انتخاباتی آقای روحانی جهت عضویت در هیات مدیره شرکت های بزرگ اقتصادی کرده اید؟
او در آخر مدعی شد: به استناد فهرست ها و مدارک موجود این افراد با امضای جناب م. ک معاون وزیر به شستا معرفی شده اند، درخواست بنده از وزیر محترم این است که در مورد به کارگیری این افراد در چنین پست های مهمی شفاف سازی صورت گیرد.1399/07/21
14:28:38
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام