فروزنده :

دولت برنامه اقتصادی ندارد

دولت برنامه اقتصادی ندارد

یك كارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینكه رئیس جمهور باید بتواند همه بخش های اقتصادی دولت را با هم هماهنگ كند، اظهار داشت: واقعیت این است كه دولت با نحوه ای ناكارآمدی مواجه می باشد و برنامه روشنی ندارد.لطف الله فروزنده، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علل عدم ثبات بازار و بی سامانی اقتصادی در کشور اظهار داشت: واقعیت این است که دولت با نحوه ای ناکارآمدی مواجه می باشد و برنامه روشنی ندارد.
وی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور که آدرس مشکلات را کاخ سفید اعلام نموده بود، اظهار داشت: بدون شک تحریم های خصمانه آمریکا یکی از عوامل این وضعیت است، اما این بخشی از ماجراست و بحث مدیریت بازار و انسجام دولت مطرح است که باید افق روشنی در پیش روی مردم بگذارد، اما متاسفانه چنین چیزی هم اکنون وجود ندارد.
وی اضافه کرد: در بازار بورس دولت باید حس اعتماد را به مردم منتقل کند اما چیزی که ما می بینیم این است که در درون خود دولت در این رابطه اختلاف هست. در بحث ارز و نظارت بر کالاها هم عملکرد دولت به همین نحو است.
این فعال سیاسی افزود: دولت باید با اقتدار در بازار وارد شود و قیمت کالاها را کنترل کند. اتفاقاً لازم است که آقای رئیس جمهور خود عامل به سفارش هایی باشد که در جلسه اخیر هیات دولت خطاب به وزیر جدید صمت بیان نمود. چون وزیر صمت یک عنصر از دولت می باشد اما اگر رئیس دولت همه عناصر را با هم هماهنگ نکند که مهمترین نقشش هم همین است، وزیر به تنهایی کاری از پیش نمی برد.
فروزنده تصریح کرد: رئیس جمهور باید بتواند همه بخش های اقتصادی دولت را با هم هماهنگ و مشکلات را حل کند، چون مشکلات تک بعدی نیست و شئون مختلف دارد.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: آقایان باوجود قولی که دادند و با وجود تخریب شدید دولت قبل امروز خودشان در انتهای کار کارنامه قابل قبولی ندارند و مردم هم هوشمندتر از آن هستند که اسیر فرافکنی های دولت شوند.
وی اضافه کرد: شرایط مردم شرایط بسیار سختی است و تحت فشار هستند و اگر یک مدیریت کارآمدی اعمال شود مطمئنم که ما می توانیم تحریم ها را به فرصت تبدیل نماییم.
فروزنده در انتها اظهار داشت: اگر دولتمردان یک برنامه روشنی در عرصه تولید داشته باشند، این تحریم ها فرصتی است که زمینه صادرات فراهم گردد، اما متاسفانه ما این کارآمدی را در دولت نمی بینیم.

1399/07/10
13:24:35
5.0 / 5
1632
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام