۸ سال دفاع مقدس آیینه پیش رو برای عبرت آمریكا، رژیم صهیونیستی و همپیمانان شان

۸ سال دفاع مقدس آیینه پیش رو برای عبرت آمریكا، رژیم صهیونیستی و همپیمانان شان

یك كارشناس مسایل غرب آسیا اظهار داشت: ایران هیچگاه به دنبال جنگ با كشور دیگری نبوده اما در جبهه دفاع همیشه قوی عمل كرده به طوریكه عملكرد چمهوری اسلامی ایران با محوریت حاج قاسم سلیمانی برای دفاع از این مرز و بوم و شكست داعش دست پرورده آمریكا و رژیم صهیونیستی نیز برمبنای همین سیاست است كه همیشه در عرصه بین المللی از طرف جمهوری اسلامی ایران پیگیری شده است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، صفی الله رمضانخانی، کارشناس مسایل غرب آسیا در یادداشتی با عنوان " هشت سال دفاع مقدس آیینه پیش رو برای عبرت آمریکا، رژیم صهیونیستی و همپیمانشان در برخورد با ایران" نوشت: نزدیک به ۴۰ سال از آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق مقابل ایران می گذرد که با بررسی اجمالی می توان دریافت عواملی همچون دیدگاه ها و اقدامات حضرت امام خمینی (ره) در طول جنگ تحمیلی، حضور فعال قوای مسلح و بسیجیان داوطلب در رویارویی با قوای دشمن، وجود یک فرماندهی خلاق در میدان جنگ، پشتیبانی عظیم مردم پرتحمل ایران از نظام جمهوری اسلامی و سیاست های امام خمینی برای پیروز شدن، در مقابل دشمن و حمایت و تدارک بی دریغ آنان از رزمندگان اسلام، وحدت و همبستگی ملی و مقاومت و ایستادگی نیروهای رزمنده سبب پیروزی ایران در جبهه حق مقابل باطل گردید.
الهام گرفتن رزمندگان اسلام از موضوع شهید و شهادت در قرآن و مکتب دوده (ع) و حرکت در راه عاشورایی دفاع از دین و ارزش ها و آرمان ها، شوق شهادت موضوع دیگری است که همه محاسبات دشمن را برهم زد و هشت سال دفاع مقدسی را بر جا گذاشت که در تاریخ بی نظیر است.
روحیه شجاعت و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس، سبب شد تا آنها به دفاع از این مرزو بوم بپردازند و در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کنند که اگر این تفکر نبود امکان هشت سال مقاومت وجود نداشت.
جنگ هشت ساله ما تجاوز آشکار یک ارتش مجهز با پشتوانه سیاسی و نظامی چندین کشور بود، آن هم در مقابل کشوری که تازه به استقلال رسیده بود و تحول بزرگ انقلاب را پشت سر نهاده بود و با مشکلات خاص یک انقلاب پویا هم رو به رو بود. پس از انقلاب، ایران یک نهال کوچک بود و بنابراین صدام به کشور حمله کرد، صدام حمله کرد تا این نهال را بخشکانند اما با درایتی که امام بزرگوار و همین طور همه شهیدان و ملت ایران انجام دادند، دشمن را غافلگیر کردند.
برنامه ای که دشمنان برای کشور در نظر داشتند در صورتیکه اتفاق می افتاد، ذلت بسیار بزرگی برای کشور بود. صدام در ایام نخستی که به ایران حمله کرد، سه مبنا را اضافه کرد؛ بیرون رفتن بی قید و شرط ایران از جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی که پاره تن جمهوری اسلامی ایران است. دومین موضوعی که صدام و همدستان آنها تاکید داشتد، بازگرداندن نیمی از اروندرود به دوران قبل از قرارداد الجزایر و این یعنی دادن همه اروند رود به عراق. سومین موضوعی که صدام به دنبال آن بود، جدا شدن خوزستان عزیز از ایران بود و به نام جعلی عربستان ارتقاء پیدا کند.
جنگ تحمیلی را می توان به جنگ جهانی تشبیه کرد برای اینکه بیش از ۳۵کشور مقابل ایران به صدام کمک می کردند و تلاش بر این بود که جمهوری اسلامی را درهفته اول نابود کنند اما در این جنگ نابرابر، حتی یک وجب از خاک کشورمان دست دشمن نماند حتی قسمتهایی از خاک عراق به تصرف رزمندگان ما درآمد.
شهید باکری، شهید حسین خرازی، شهید همت، شهید جهان آرا، شهید کلاهدوز، شهید چمران، شهید مرتضی آوینی، شهید زین الدین، شهید کشوری، شهید بابایی، شهید تندگویان و... شهدای دیگری بودند که عاشقانه و داوطلبانه به میدان جنگ تحمیلی اعزام می شدند و با ایثار و فداکاری از خاک و کشور خود دفاع کردند.
البته نباید از نظر دور داشت که هنوز باید اقدامات جدی و موثری برای بیان تاریخ جنگ به درستی و انتقال آن به مردم و ثبت رشادت ها و ایثارگری ها صورت گیرد که دستگاههای مسئول باید در این حوزه به طوری جدی وارد شوند.
و الان بار دیگر تاریخ تکرار می شود. امروز دشمن همان دشمن است به طوریکه هنگامی که بتازگی ترامپ پیشنهاد استفاده از گزینه نظامی مقابل ایران را مطرح نمود، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه به درستی در پاسخ اظهار داشت: شما در حالیکه به شدت گرفتار مشکلات داخلی خود می باشید ما را تهدید به حمله هزار برابری می کنید، اما زمانی که عین الاسد را زدیم، فرض و پیش بینی ما این نبود که شما جواب نمی دهید، بلکه کاملاً فرضمان این بود که پاسخ می دهید و همان موقع صدها موشک را آماده شلیک کرده بودیم که اگر پاسخ دهید اهداف مورد نظر را ویران نماییم. امروز هم همین است و اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، کرک و پشم شما را به باد می دهیم. این تهدیدها جدی است و ما جنگ لفظی نمی نماییم و همه چیز را به میدان عمل واگذار می نماییم.
و همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس دولت های عربی منطقه مقابل کشورمان وارد شدند و از دشمن بعثی حمایت کردند امروز هم امارات و بحرین و همپیمانشان با سازش ننگین همان راه را می روند اما همانطور که نتیجه رشادت فرزندان این سرزمین در دفاع مقدس به بار نشست حالا نیز حرکت کشورمان در جهت اهداف عالی نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری(دام عزه) در جهت تقویت جبهه مقاومت و دفاع از مردم مظلوم به بار خواهد نشست.
حالا بهتر است آمریکا، رژیم صهیونیستی و همپیمانانشان با مروری بر تاریخ رفتار خودرا با ایران و ملت های مظلوم تغییر دهند در غیر این صورت همان شکست ها و ناکامی ها را خواهند دید.
و اما یکی از علت هایی که دشمنان ما امروز در برخورد با ایران گرفتار سردرگمی هستند، دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران است که برمبنای توان غیرفیزیکی آن است و همین طور پیچیدگی خارج از معادلات و سیستم های محاسبات نظامی دشمن است به طوریکه مهمترین خاصیتهای این دکترین توجه به معنویت، توکل به خدا، تمسک به اهل بیت(ع) و پیروی از مقام معظم رهبری است.
ایران هیچگاه به دنبال جنگ با کشور دیگری نبوده اما در جبهه دفاع همیشه قوی عمل کرده به طوریکه عملکرد چمهوری اسلامی ایران با محوریت حاج قاسم سلیمانی برای دفاع از این مرز و بوم و شکست داعش دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز برمبنای همین سیاست است که همیشه در عرصه بین المللی از طرف جمهوری اسلامی ایران پیگیری شده است.


1399/07/07
13:38:32
5.0 / 5
1501
تگهای خبر: دولت , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام