روایت مهر؛

حمایت اصلاح طلبان از قتل

حمایت اصلاح طلبان از قتل

خبرگزاری نام: باتوجه به حمایت های اصلاح طلبان از نوید افكاری و محمدعلی نجفی بعنوان دو قاتل، حمایت اصلاح طلبان از قتل نیز در پرونده اصلاحات ثبت گردید.خبرگزاری مهر، گروه سیاست؛ تطهیر قاتلان و بی گناه جلوه دادن اشراری که امنیت جانی مردم را تهدید کرده اند، از ماموریت های اصلی رسانه های ضد انقلاب در اجرای پروژه تحریف و تحریم مقابل جمهوری اسلامی ایران است. قبل از این و بعد از اجرای حکم قصاص «مصطفی صالحی» قاتل شهید سجاد شاه سنایی، رسانه های لندن نشین بعنوان ابزار رسانه ای اشرار و تروریست ها وارد معرکه شدند و با عوض کردن جای جلاد و شهید، در امتداد تطهیر یک قاتل اقدام نمودند.
در ادامه همان پروژه، رسانه های اپوزیسیون به سراغ پرونده «نوید افکاری» رفته اند؛ قاتلی که یک شهروند بی گناه را به قتل رسانده است.
به هرحال کار ویژه رسانه های معاند، تحریف، دروغ پراکنی و تشویش اذهان عمومی است اما در این بین مواضع و اظهارات بعضی از کنشگران سیاسی در داخل کشور در حمایت و تطهیر این افراد حیرت انگیز است؛ تازگی هم ندارد و قبل از این توسط بعضی از بازیگران سیاسی و رسانه ای مطرح شده بود.
ماجرای نوید افکار و حمایت اصلاح طلبان
۲۲ شهریور ماه بود که رئیس کل دادگستری فارس، اعلام نمود: حکم قصاص نفس نوید افکاری متهم به قتل بامداد امروز بعد از انجام تشریفات قانونی استیذان و با اصرار اولیا دم و خانواده مقتول به مرحله اجرا گذارده شد.
پس از اعلام این خبر، هشتگ اعدام نکنید در فضای مجازی ترند شد و از طرف دیگر برخی از فعالان سیاسی که سابقه محکومیت قضائی را در پرونده خود ثبت کرده اند در پشتیبانی از نوید افکاری اعلام موضع کردند. سید مصطفی تاج زاده معاون وزیر کشور در دولت اصلاحات و از فعالان فتنه ۸۸ همچون آن افراد است.
او که این روزها در فضای مجازی حضور فعال و پررنگ دارد و با توئیت های خود ساختار سیاسی و انتخاباتی ایران را زیر سوال می برد، پس از رسانه ای شدن اجرای حکم اعدام «افکاری» دست به کار شد و با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه اعدام این قاتل را زیر سوال برد و مدعی شد: باتوجه به ابهامات گسترده دراین زمینه، افکار عمومی، منتظر شنیدن توضیحات شما و دیگر مقامات قضائی درباره شبهات حقوقی اعدام نوید افکاری است.
کار فقط به نامه نگاری تاج زاده ختم نشد بلکه این دفعه عبدالله ناصری از مشاوران رئیس دولت اصلاحات و عضو شورای مرکزی سازمان منحله مجاهدین انقلاب، در نامه ای سرگشاده به قاضی القضات، ضمن تکرار باردیگر اتهامات ۳۰ ساله ضدانقلاب به نظام بابت اعدام های سال ۶۷، کوشش کرد باردیگر تبلیغات سو ستاد انتخاباتی روحانی مقابل رئیسی در سال ۹۶ را زنده کند.
او در این نامه از رئیس قوه قضائیه خواست تا پیرامون قصاص این قاتل از ملت ایران و خانواده افکاری (یعنی خانواده فرد قاتلی که حسن ترکمان را با ضرب چاقو از پشت سر به قتل رساند) عذرخواهی کند!
پیش از این نیز مهدی محمودیان، عضو سابق شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، [بخوانید جبهه غیرقانونی جبهه مشارکت] که پای اصلی شانتاژ مقابل قوه قضائیه بر سر پرونده افکاری بود، روز جمعه (۲۸ شهریور) یادداشتی در بی بی سی منتشر نمود که سراسر بهتان زنی به قوه قضائیه و نظام بود.
پرونده نجفی و حمایت های اصلاح طلبان
محمد علی نجفی شهردار سابق و چهره مشهور اصلاح طلبان، همسر دوم خودرا به قتل رساند. این جنایت ۷ خرداد ۹۸ صورت گرفت و سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان، پرونده وی در شهریورماه سال جاری در هیئت عمومی دیوان عالی کشور با حضور دادستان کل کشور و رئیس دیوان عالی کشور تعیین تکلیف و طبق رأی هیئت عمومی، قتل عمد تشخیص داده شد.
آنچه در این گزاره حائز اهمیت می باشد، پیوند پرونده نجفیِ تکنوکرات با نوید افکاری است. هر دو مرتکب قتل شده اند و پرونده هر دو نیز مورد توجه و اهمیت اصلاح طلبان قرار گرفت.
در همین راستا، مطهره شفیعی، خبرنگار روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی ضمن ستایش نجفی ذیل تصویری از او نوشته بود: «چشم هات پر از غروره و اطمینان از مسیری که انتخاب کردی. فدای کشتن میترا نشدی، بلکه با بزرگواری خودت را فدای آگاه سازی جامعه از نقش بی هویت هایی کردی که با ورود به زندگی افراد معتبر مثل خودت ماموریت نابودی دارند. احسنت به تو اما کاش جز کشتن انتخاب بهتری داشتی».
محسن آرمین فعال سیاسی اصلاح طلب نیز در تطهیر نجفی دیگران را مقصر گشوده شدن این پرونده دانست و مدعی شده بود: «نمی دانم میترا استاد برمبنای طرح برادران امنیتی وارد زندگی نجفی شده است یا نه اما تردید ندارم دست کم از زمانی که وارد زندگی او شده، همچون یک پروژه مدیریت شده است تا در زمان مناسب از او استفاده گردد. آنها که پروژه میترا استاد را کلید زدند یا دست کم مدیریت کردند تا به مقاصد زشت خود برسند در فرجام غمبار و عبرت انگیز این ماجرا سهیم هستند و اگر نه امروز، فردا در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند».
جالب تر از همه موضع گیری محمود صادقی، نماینده پرحاشیه مجلس و عضو فراکسیون امید بود که اساساً قتل میترا استاد توسط نجفی را منکر شد (!)وی طی توئیتی در این خصوص نوشت: «یک وکیل باتجربه این فرضیه را طرح کرده که نجفی مباشر قتل نیست و قتل را به گردن گرفته است. باتوجه به شخصیت نجفی و حالات او بعد از وقوع قتل و قرائن گوناگون دیگر، صحت این فرضیهبعید به نظر نمی رسد».
آنچه روشن است، برخی از کنشگران سیاسی اصلاح طلب بدون لکنت زبان از قاتلانی که پرونده آنها در زمان بررسی و یا پس از اجرای حکم با سوژه ای برای رسانه های ضد انقلاب فراهم نمود حمایت کردند، هدف آنها از این حمایت ها چیست؟، ادامه کارزار تحریف و تخریب دستگاه های نظام همچون قوه قضائیه از طرف برخی نیروها در داخل چه پیامی را به همراه خواهد داشت؟ مگر نه آنکه در امتداد تکمیل پازل تطهیر قاتلان عمل می کنند! و پازل جریان های معاند مقابل نظام و رسانه های خارج نشین را تکمیل می کنند.


منبع:

1399/06/31
13:24:57
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: اتهام , پرونده , حكم , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام