در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

جابری انصاری: امروز همه خدمات كنسولی در چارچوب میز خدمت انجام می شود

جابری انصاری: امروز همه خدمات كنسولی در چارچوب میز خدمت انجام می شود

خبرگزاری نام: معاون كنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار داشت: امروز همه خدمات كنسولی شامل گذرنامه، سجلات، امور اجتماعی، دانشجویی، تابعیت و پناهندگان در چارچوب میز خدمت انجام می شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حسین جابری انصاری معاون امور ایرانیان و مجلس وزیر امور خارجه امروز در حاشیه آیین افتتاح میز خدمت کنسولی اظهار داشت: امروز افتتاح رسمی میز خدمت بود. البته این افتتاح به معنای آن نیست که خدمت کنسولی امروز ارائه می شود. بخش تایید اسناد حدود چهار سال قبل افتتاح شده بود. ما معوقه ای برای تکمیل این کار داشتیم که امروز این کار انجام شد.
وی با اعلان اینکه میز خدمت از سه ماه پیش به صورت آزمایشی کار خودرا شروع کرد و امروز رسما افتتاح شد، اضافه کرد: امروز همه خدمات کنسولی شامل گذرنامه، سجلات، امور اجتماعی، دانشجویی، تابعیت و پناهندگان و... در چارچوب میز خدمت انجام می شود و از مراجعه مکرر مردم به اتاق ها و بخش های مختلف جلوگیری می کند.
معاون امور ایرانیان و مجلس وزیر امور خارجه با اعلان اینکه بر طبق میز خدمت کنسولی، مراجعات حضوری مردم کمتر شود و آنها در یک سیستم متمرکز مراجعه می توانند کارشان را انجام دهند، گفت: بخش از نمره دهی برای انجام خدمت کنسولی، به شکل الکترونیکی است؛ الان یک سوم خدمات به شکل نمره دهی الکترونیکی است.
جابری انصاری اضافه کرد: به مرور همه این خدمات و نمره دهی از این طریق اقدام می شود و حضور مردم به حداقل می رسد. اوراق گرفته و در کوتاه ترین زمان پاسخ داده می شود.
وی با اعلان اینکه یکی دیگر از افتتاح های امروز، افتتاح سامانه پاسخگویی به سوالات ایرانیان خارج از کشور است، اشاره کرد: قبلا سامانه هایی بود اما حالا این سامانه به شکل متمرکز طراحی شده که آفلاین است. فعلا این سامانه مربوط به خدمات کنسولی است. گام بعدی آن است که آفلاین، آنلاین شود و جز خدمات کنسولی، مسائل حقوقی، قضایی و... با همکاری نهادهای دیگر پاسخ داده شود. این گام در کنار میز خدمت کنسولی مسیر خدمت به مردم را بهبود می دهد. معاون امور ایرانیان و مجلس وزیر امور خارجه درباره رفت و آمد دانشجویان ایرانی در خارج از کشور در دوران کرونا که هنوز سربازی نرفته اند، اضافه کرد: ضوابط درباره آمد و رفت مشمولین وجود دارد که توسط سازمان نظام وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح تبیین و اجرا می شود. باتوجه به شرایط کرونا و بازگشت دانشجویان به کشور پیگیری کردیم و دوستان شرایط را پذیرفتند و استثنای خاصی در این شرایط اعمال شد. جابری انصاری اظهار داشت: به دنبال این هستیم که در مورد برخی مطالبات تسهیل کننده رفت و آمد دانشجویان ایرانی در چارچوب توافقی با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه به توافق برسیم.

1399/06/03
13:31:19
5.0 / 5
1948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام