امضای تفاهم نامه همكاری ایران و سوئیس در حوزه ضمانت اجرای مالكیت معنوی

امضای تفاهم نامه همكاری ایران و سوئیس در حوزه ضمانت اجرای مالكیت معنوی

خبرگزاری نام: سند تفاهم نامه همكاری مركز مالكیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاك ایران و مؤسسه فدرال مالكیت معنوی سوئیس در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان جهانی مالكیت معنوی در ژنو به امضا رسید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان جهانی مالكیت معنوی (WIPO) كه خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و در رأس هیئتی در آن شركت دارد، سند تفاهم نامه همكاری فی درخلال مركز مالكیت معنوی كشورمان با مؤسسه فدرال مالكیت معنوی سوئیس با سوژه همكاری طرفین در حوزه ضمانت اجرای مالكیت معنوی به ویژه تجاری سازی نشانه های جغرافیایی كالا با هدف رونق كسب و كارهای مربوط به امضای طرفین رسید.
بر طبق این گزارش، این سند همكاری با عنایت به همكاریهای دو مرجع ملی در برگزاری دو رویداد مشترك در زمینه تجاری سازی مالكیت معنوی برای دانشگاهها، پاركهای علم و فناوری و استارت آپها و تداوم همكاری ها با تعیین محورهای مشترك دنبال گردیده است.
در ادامه دیدارهای دوجانبه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان جهانی مالكیت معنوی در ژنو، معاون وزیر صنعت و بازرگانی عمان با خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشورمان ملاقات و گفتگو كرد.
در این ملاقات، طرفین ضمن تاكید بر پشتیبانی از مواضع یكدیگر در ارتباط با سوژه ایجاد دفاتر خارجی وایپو، درخواست یكی از كشورهای عضو در خصوص به رأی گذاردن تصمیم گیری درباب تعیین دفاتر خارجی سازمان جهانی مالكیت معنوی را خلاف رویه معمول این سازمان بین المللی دانسته و بر اتخاذ مواضع مشترك در این رابطه و ادامه بحث و گفتگو با هدف دستیابی به اجماع منطقی و رعایت عدالت و انصاف در تعیین این دفاتر پافشاری كردند.
در حاشیه این اجلاس همین طور بنا به درخواست هیئت نمایندگی سوریه، مدیركل مالكیت صنعتی و بازرگانی سوریه و معاون وزیر بازرگانی داخلی آن كشور با هیئت ایرانی ملاقات و گفتگو كردند.
در این ملاقات شفیق العذب مدیركل مالكیت صنعتی سوریه ضمن تشكر از جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از ملت و دولت سوریه، خواستار گسترش روابط با ایران در حوزه های مختلف مالكیت معنوی شد و پیشنهاد امضای تفاهم نامه همكاری دوجانبه با مركز مالكیت معنوی كشورمان را مطرح نمود.
هیئت ایرانی نیز با اشاره به ظرفیت های خوب به وجود آمده در حوزه های ثبت و حمایت مالكیت صنعتی در جمهوری اسلامی ایران، آمادگی خودرا برای انتقال تجارب مربوط و ارائه كمك های فنی و حقوقی به مرجع مالكیت معنوی سوریه اعلام داشت.
بر طبق این گزارش، پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی مالكیت معنوی (WIPO) از هشتم لغایت شانزدهم مهرماه سال جاری در مقر این سازمان در ژنو پایتخت سوئیس در حال برگزاری است و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بعنوان مرجع ملی مالكیت معنوی در رأس هیئتی در این اجلاس شركت كرده است.
منبع:

1398/07/12
20:21:56
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: دولت , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام