رحمانی فضلی:

تمام ظرفیت های وزارت كشور را در اختیار آموزش و پرورش می گذاریم

تمام ظرفیت های وزارت كشور را در اختیار آموزش و پرورش می گذاریم

وزیر كشور اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم تمام ظرفیت هایی كه در اختیار وزارت كشور و سازمان های تابعه قرار دارد را در اختیار آموزش و پرورش بگذاریم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعد از اختتام نشست گفتگوی هفته که در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباب نتایج این جلسه اظهار داشت: به لطف وزیر آموزش و پرورش توفیق حضور در جمع معاونین این وزارتخانه و بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران آموزش و پرورش را در سراسر کشور داشتیم.
وزیر کشور با اشاره به اینکه در این جلسه شنونده مباحث و اظهارات مطرح شده از طرف مدیران و معاونین وزارت آموزش و پرورش بودم، اظهار داشت: بنده بعنوان وزیر کشور به همراه معاونینم ضمن پاسخگویی به سوالات و مسائل طرح شده در این جلسه، کارها و اقداماتی که می توانیم انجام دهیم را شرح دادیم.
رحمانی فضلی در ادامه اشاره کرد: وزارت کشور باتوجه به مجموعه وظایف حاکمیتی که در اقصی نقاط کشور دارد، در حوزه هماهنگی و خدمت رسانی به سایر دستگاه ها نقش میان بخشی داشته وبا توجه به اهمیت آموزش و پرورش برگزاری این جلسه بسیار مهم بود.
وزیر کشور با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور و توافقی که برای اصلاح آن وجود دارد، اظهار داشت: امیدواریم بر طبق این تفاهم نامه، بتوانیم ظرفیت هایی که در اختیار وزارت کشور و سازمان های تابعه مانند شهرداری ها، دهیاری ها و همین طور شورای اجتماعی و دستگاه های عضو آن است یا ظرفیت های در اختیار بقیه دستگاه های اجرایی و همین طور ظرفیت های در اختیار مردم در چارچوب خیرین را در اختیار آموزش و پرورش و در اصل همه مردم عزیز قرار دهیم.
وی با تاکید بر اینکه هر کاری برای آموزش و پرورش صورت گیرد، در اصل برای همه مردم انجام شده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش در زمره بخش های خدمت رسانی است که همه ملت ایران از آن بهره مند می شوند و هر امکان و کمکی به آموزش و پرورش کشور برابر با کمک به کل ملت ایران است.
رحمانی فضلی عنوان کرد: تغییر کاربری مدارس، فروش املاک آموزش و پرورش و مدارس، صدور پروانه، ارائه بعضی از خدمات به مدارس، مشارکت خیرین در ساخت مدارس و عوارضی که شهرداری ها بایستی به آموزش و پرورش پرداخت کنند، همچون مشکلات مطرح شده در این جلسه بود که توضیحاتی از طرف معاونین وزارت کشور درباب ظرفیت های قانونی و نحوه استفاده از آن برای تسهیل رفع این مشکلات ارائه شد.
وی اضافه کرد: مقرر شد تمامی موارد مطروحه در نشست امروز، در چارچوب صورتجلسه ای تنظیم شود که ما بتوانیم به همه مسئولان ذیربط ابلاغ نماییم تا ان شاا… از آن بهره مند شوند.
بر اساس این گزارش، نشست گفتگوی هفته وزارت آموزش و پرورش بامداد امروز پنجم مردادماه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در محل وزارت آموزش و پرورش اجرا شد.
این نشست مجازی به میزبانی حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش برگزار و مدیران کل آموزش و پرورش استانها و روسای مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور بطور مستقیم شاهد این برنامه در بستر شبکه شاد هستند.
در این جلسه وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از وزیر کشور، رحمانی فضلی را فردی قابل اتکا، قابل اعتماد و به معنای واقعی مرد روزهای سخت برشمرد.
در ادامه این جلسه، مدیران کل و روسای مناطق آموزش و پرورش نقطه نظرات، دیدگاه ها و سوالات خود در حوزه های در رابطه با وزارت کشور را مطرح نمودند.
برنامه «گفت وگوی هفته» در امتداد برگزاری سلسله برنامه های گفت و گو بر محور تحول، باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و سایر دستگاه ها به صورت منظم و هفتگی برگزار و به صورت زنده بوسیله شبکه شاد انجام می شود.
در این جلسه، جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی وزیر کشور را همراهی می کنند.

1399/05/05
14:41:19
5.0 / 5
2065
تگهای خبر: ابلاغ , خدمات , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام