با اشاره به سیل اخیر در گلستان

نوروزی: دولت برای ساخت كانال انحراف مسیر سیل در گلستان اقدام نماید

نوروزی: دولت برای ساخت كانال انحراف مسیر سیل در گلستان اقدام نماید

به گزارش خبرگزاری نام یك عضو مجمع نمایندگان استان گلستان بارش های شدید نقطه ای و بالاآمدن ناگهانی آب مسیرها را علت وقوع سیل در گلستان دانست و اظهار داشت: دولت باید برای ساخت كانال انحراف سیلاب ها و تحكیم دیواره رودخانه ها تأمین اعتبار كند.


رحمت الله نوروزی در گفتگو با ایسنا در مورد سیل اخیر در استان گلستان، با اشاره به اینکه در چند سال گذشته مدام در گلستان با سیل روبرو شده ایم، تصریح کرد: بخشی از علت این سیل به خاطر نابودی جنگل و قطع بی رویه درخت هاست. از سوی دیگر ما نتوانستیم ماجرای آب خیزداری را مدیریت نماییم و نتوانستیم ظرفیت سازی مناسبی در این حوزه داشته باشیم.
این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به بارش های شدید نقطه ای، بالاآمدن ناگهانی آب مسیرها را علت وقوع سیل دانست و اظهار داشت: افزایش سطح آب رودخانه همواره با سیلاب های ناگهانی همراه بوده و در شهرها و روستاها و اراضی بالا دست ما را با خسارات زیادی مواجه کرده است.
نوروزی با اشاره به اینکه «سدهای ما ظرفیت خالی مناسبی دارد» اظهار داشت: مثلا ظرفیت خالی سد بوستان در تاریخ ۲ تیر، ۱۱ میلیون متر مکعب بوده است. دبی ورودی ۳۳ متر مکعب بر ثانیه بوده است. خروجی آن هم ۵.۲ متر مکعب بر ثانیه بوده است. ما باید توجه بیشتری به ظرفیت های خود و اقداماتی جهت پیشگیری از وقوع سیل داشته باشیم.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس اضافه کرد: دولت باید در زمینه اجرای کانال انحراف سیلاب ها تأمین اعتبار کند. این اقدام بسیار ضروری می باشد. علاوه بر ایجاد کانال باید دیواره رودخانه ها را تحکیم نماییم. آزادسازی حریم رودخانه و ترمیم پل ها هم بسیار مهم می باشد که در این حوزه اقدامی صورت نمی گیرد.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در انتها در مورد خسارت کشاورزان اظهار داشت: من در جلساتی به وزیر جهاد کشاورزی گفتم که متولی کشاورزان خسارت دیده، است. البته با عنایت به تحریم های ظالمانه و وضعیت اقتصادی، حمایت تمام و کمال از کشاورزان خسارت دیده در توان دولت نیست. صندوق بیمه کشاورزان باید پای کار بیایند. کشت شالی در استان گلستان سختی های زیادی دارد. کشاورزان هزینه زیادی برای شخم، سم، کود و نیروی انسانی پرداخته اند. حمایت کردن از آنها واجب است. می طلبد دولت وارد صحنه شود.
منبع:

1399/04/27
21:09:09
5.0 / 5
2326
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام