سخنگوی وزارت خارجه اعلام كرد

اخطار به كره جنوبی برای بازگرداندن پول ایران

اخطار به كره جنوبی برای بازگرداندن پول ایران

اردبیل سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت: رابطه ایران و چین مستحكم است و دشمنان از هر طریق برای ضربه زدن به كشور اقدام می كنند.


سیدعباس موسوی 26 تیر ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل در باره آخرین وضعیت سند همکاری ایران و چین اظهار نمود: رابطه ایران و چین رابطه کشورهای مستقل است و بدخواهان زیادی دارد. به صورتی که این سند فعلا یک نقشه راه است و بخش اجرایی و قراردادی وجود ندارد. در صورت به توافق رسیدن و امضا در حوزه های مختلف همکاری خواهد شد. نگاه ما به این سند در دراز مدت است.
وی افزود: این مورد در سال 94 پس از سفر رئیس جمهور چین به ایران عنوان شد و پس از آن آقای ظریف، پیش نویس آنرا به چین برد و بررسی مقدماتی انجام شد. منتظر نظرات طرف مقابل هستیم تا در نهایت چشم انداز همکاری دراز مدت ترسیم شود.
موسوی در مورد پول های بلوکه شده ایران توسط کره جنوبی هم اظهار داشت: اخطارهای لازم را به این کشور داده ایم که پول ایران را بازگرداند.
سخنگوی وزیر امور خارجه افزود: تحریم ظالمانه ایران توسط یک کشور یاغی سبب شده تا به این بهانه کره جنوبی پول های ایران را بلوکه کند. این رفتار آنها از سوی ما قابل قبول نیست. چون که رابطه این دو کشور به ما ارتباطی ندارد.
وی با ابراز تاسف از درگیری بین آذربایجان و ارمنستان، افزود: به محض شروع این درگیری ها طرفین را به خویشتن داری دعوت کردیم. چون که منطقه کشش درگیری بیشتر را ندارد. ما آماده هستیم در قالب چاره هایی مسالمت آمیز برای کاهش اختلافات بین دو کشور میانجیگری نماییم.
موسوی در ادامه در مورد پیوستن به اوراسیا هم اشاره کرد: اتحادیه اوراسیا از اتحادیه های آینده دار با ظرفیتی عظیم است که در همسایگی ما قرار دارد. جمهوری اسلامی هم تلاش می کند از آن برخوردار باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلان اینکه در این منطقه مقرر است بازار بزرگی با ارزش هزار میلیارد دلار شکل بگیرد، افزود: تلاش ما استفاده از این بازار است و علاوه بر این اتحادیه مایل به پیوستن به اتحادیه های دیگر هم هستیم.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در مورد ماهیگیری صیادان چینی در آبهای ایران اظهار بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: صیدهای فراسرزمینی در اغلب کشورها طبق توافقات خاص و در حد و حدود تعیین شده انجام می گیرد و مبحث فوق العاده ای نیست. به صورتی که این اتفاق در آب های ما هم در جهت ارزآوری و همکاری اقتصادی اتفاق افتاده است.
موسوی با اشاره بعضی از اقدامات استان اردبیل در توسعه مبادلات برون مرزی اظهار نمود: توسعه ریلی، شهرک صنعتی و بارانداز مرزی در همسایگی کشور آذربایجان طرح های ملی بوده و توافقات اولیه آنها انجام شده است. ما هم برای تسهیل گیری این پروژه ها تا جایی که در توان داریم تلاش می نماییم.1399/04/26
21:48:17
5.0 / 5
2245
تگهای خبر: حكم , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام