در گفتگو با نماینده مردم علی آبادكتول در مجلس مطرح شد

جزئیات لغو مزایده مشكوك زمین كارخانه پنبه علی آباد

جزئیات لغو مزایده مشكوك زمین كارخانه پنبه علی آباد

خبرگزاری نام: مزایده مشكوك فروش زمین كارخانه پنبه علی آباد با درخواست نماینده علی آباد، متوقف و قرار شده قیمت گذاری زمین مذكور مورد تجدید نظر قرار گیرد.رحمت الله نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: زمین کارخانه پنبه علی آبادکتول که در قلب این شهر واقع و تحت مالکیت سازمان تعاون روستایی قرار دارد، در آبان ۹۸ به مزایده گذاشته می شود.
وی اضافه کرد: این زمین ۱۵ هزار مترمربع (معادل یک و نیم هکتار) متراژ دارد و در آن زمان رقم کارشناسی ملک، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان تعیین می شود.
نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار بود آنجا را با کارشناسی همان زمان آبان ۹۸ بفروشند.
وی اشاره کرد: بنده به مدیرکل بازرسی استان و رئیس تعاون روستایی کشور اعلام کردم که از تاریخ کارشناسی تابحال افزایش قابل توجهی در قیمت زمین اتفاق افتاده و فروش با این رقم توجیه ندارد.
نوروزی اضافه کرد: هم اکنون کارشناسان قیمت این زمین ۱۵ هزار متری را بیش از ۶۰ میلیارد تومان عنوان می کنند درحالی که قرار بوده این زمین به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به فروش برسد.
وی اظهار داشت: بدین سبب یک روز به بازگشایی پاکت های مزایده فروش زمین، خواهان توقف این مزایده شده و هماهنگی های لازم هم در این رابطه با مدیر عامل تعاون روستایی کشور و سازمان بازرسی استان صورت گرفت.
نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دست های پشت پرده زیادی در زمینه فروش این ملک وجود دارد و حتما این امر را بوسیله مقامات کشوری پیگیری خواهیم کرد.
نوروزی اظهار داشت: باتوجه به بیکاری بالای شهرستان و اینکه شرکت های تعاون روستایی پل ارتباط کشاورزان و بازار تولیدکننده و مصرف کننده هستند، پیشنهاد شد بجای فروش ملک، در آنجا اشتغال زایی شود.
وی توضیح داد که ۳۲ نوع صنایع دستی در شهرستان وجود دارد و این مکان می تواند، محلی برای عرضه صنایع دستی و محصولات کشاورزی باشد پس بجای فروش ملک بهتر است زمینه ای برای اشتغال جوانان فراهم نمود.


منبع:

1399/04/09
22:09:28
5.0 / 5
2393
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام