روحانی:

مردم باید زندگی خودرا با كرونا  سازگار كنند

مردم باید زندگی خودرا با كرونا  سازگار كنند

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور اظهار داشت: جامعه باید باور داشته باشد كه آینده ویروس كرونا نامشخص است بدین سبب مردم باید زندگی خودرا با این ویروس در هر شرایطی سازگار كنند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا امروز (پنجشنبه) به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل جلسه داد و چند موضوع در زمینه بازگشایی کارهای اجتماعی و فرهنگی برای تصمیم گیری در جلسه ستاد ملی عنوان شد.
رئیس جمهور در این نشست بر ضرورت نظارت دقیق بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی از جانب دستگاه ها و همه مردم تاکید نمود.
روحانی با اشاره به نامشخص بودن شرایط ویروس کووید ۱۹ در آینده اشاره کرد: حفظ سلامت مردم و همه آحاد جامعه برای دولت اولویت اساسی است و باید به شکلی برنامه ریزی شود تا ضمن انجام کارهای اقتصادی و اجتماعی تامین سلامت مردم نیز مورد توجه خاص قرار گیرد.
وی اظهار داشت: جامعه باید باور داشته باشد که آینده ویروس کرونا نامشخص است بدین سبب مردم باید زندگی خودرا با این ویروس در هر شرایطی سازگار کنند.
در این جلسه، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور خصوصاً استان هایی که در هفته های اخیر روند شیوع بیماری در آنها افزایشی بوده است، ارائه کرد و با تاکید بر ضرورت رعایت هر چه دقیق تر دستورالعمل های بهداشتی از جانب مردم در این استانها اظهار داشت: صحن های مطهر باید با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی توسط متولیان آستان های مقدس بازگشایی شوند.
در این جلسه مقرر شد گروه مشترکی از نمایندگان استانداری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر روند اجرای دستورالعمل های بهداشتی به شکل دقیق، مؤثر و سازنده نظارت کنند.
موضوع برگزاری نمازهای جمعه در شهرهای با وضعیت زرد و سفید نیز بررسی و اعلام گردید هم اکنون از ۷۴۸ پایگاه نماز جمعه در سراسر کشور در ۲۱۶ پایگاه مستقر در شهرهای کم خطر این مراسم عبادی- سیاسی برگزار می گردد و گزارش های دریافتی نشان میدهد دستورالعمل های بهداشتی در محل های برگزاری نماز جمعه شهرهای سفید تا حد قابل قبولی رعایت شده است. به همین جهت در این نشست مقرر شد کمیته های مرتبط برای برگزاری نماز جمعه در شهرهای با سطح خطر متوسط یا زرد پیشنهادهای خودرا به جلسات آینده ستاد ملی ارائه نمایند.
در این جلسه همین طور موضوع بازگشایی و فعالیت مراکز و آموزشگاه های فرهنگی و هنری مطرح و به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد کارهای سینماها، کنسرتهای موسیقی و مراکز هنری تا اختتام خرداد تعیین تکلیف شود و بر این اساس همه آموزشگاه های موسیقی و زبان با مراجعه به سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط خودرا بررسی و در صورتیکه واجد شرایط فعالیت منطبق با دستورالعمل های بهداشتی باشند، شروع به کار نمایند.
در این جلسه، پیشنهاد از سرگیری کارهای آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد درباره فعالیت دفاتر خدمات آژانس های مسافری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نظارت دقیق بر اجرای آنها از طرف وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری شود و قرار بر این شد در مورد کارهای تورهای گردشگری نیز بررسی و پیشنهاد ارائه شود.
بر اساس تصمیم دیگر کمیته های تخصصی ستاد مقابل با کرونا مرخصی آن دسته از زندانیانی که جرایم ارتکابی آنان مخل امنیت جامعه (مانند سرقت، اراذل و اوباش و …) می باشد، به تشخیص قوه قضائیه لغو و برای سایر افراد به مدت یک ماه تمدید شود.
در این جلسه مقرر شد فعالیت کلاس های آموزش قرآن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی شروع شده و بازگشایی مهدهای کودک و تصمیم گیری دراین زمینه به جلسه بعدی موکول شد.


منبع:

1399/03/15
22:59:34
5.0 / 5
2566
تگهای خبر: خدمات , دولت , زندان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام