فرجام خواهی باردیگر محمدعلی نجفی

فرجام خواهی باردیگر محمدعلی نجفی

خبرگزاری نام: وكیل مدافع محمدعلی نجفی می گوید با ثبت دادخواست فرجام خواهی نسبت پرونده موكلش بار دیگر به رای صادره در این پرونده اعتراض كرده است. در آخرین رای صادره، باتوجه به گذشت اولیای دم از قصاص، نجفی به تحمل شش سال و نیم حبس محكوم شده است.حمیدرضا گودرزی در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: روز گذشته درخواست فرجام خواهی خودرا نسبت به رای صادره از دور سوم رسیدگی به پرونده به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران ارائه دادیم و بعد از ان باید پرونده به دیوان عالی ارسال شود.

وی اضافه کرد: از انجا که تازه درخواست فرجام خواهی کردیم هنوز پرونده به دیوان ارسال نشده است.

بر اساس این گزارش، میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- ۷ خردادماه سال ۹۸ با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خودرا اختلافات خانوادگی عنوان نمود. اتهامات نجفی، قتل عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد آزار بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) است.

در دور اول رسیدگی به این پرونده سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی انجام شد و نهایتا نجفی با احراز قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم شد. پس از آن برادر میترا استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی آگاهی داد.

شهریورماه سال ۹۸ حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران در پرونده محمدعلی نجفی با بهتان قتل میترا استاد که برای تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از طرف این مرجع قضایی نقض شد و برای رفع نقص تحقیقات و تکمیل آن به شعبه بدوی رسیدگی کننده به پرونده - شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران- اعاده شد.

در دور دوم رسیدگی به پرونده، دو جلسه دادگاه در ششم و نهم آذرماه سال ۹۸ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی انجام شد و دادگاه باردیگر قتل عمد را محرز دانست اما این دفعه باتوجه به رضایت اولیای دم، قصاص منتفی و نجفی فقط به ۷ سال و نیم حبس محکوم شد.

به این حکم از طرف نجفی اعتراض و پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد. دیوان عالی کشور بار دیگر حکم پرونده را نقض کر و این دفعه پرونده را به شعبه هم عرض صادرکننده رای بدوی -شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران- فرستاد.

در دور سوم رسیدگی به پرونده، روز ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی متین راسخ یک جلسه دیگر رسیدگی انجام شد.

۲۶ اردیبهشت سال جاری گودرزی از صدور رای این پرونده و اظهار داشت: دادگاه باردیگر قتل عمد برای موکلم تشخیص داده و آقای نجفی به ۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.

گودرزی اول خردادماه گفته بود که در حال تهیه لایحه فرجام خواهی است.

منبع:

1399/03/11
22:54:15
5.0 / 5
3162
تگهای خبر: اتهام , پرونده , حبس , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام