سردار دهقان:

هركسی باید مسئولیت كارش را بپذیرد

هركسی باید مسئولیت كارش را بپذیرد

به گزارش خبرگزاری نام مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: الان به سبب سودآوری، همه وارد بازار بورس شده اند و چون سود می كنند خبری از گله و ناراحتی نیست اما اگر ارزش سهام پایین بیاید همه مدعی دولت می شوند در صورتیكه باید تلاش نماییم هركس مسئولیت كارهایی كه انجام می دهد را بپذیرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سردار حسین دهقان مشاور صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح رهبری با اشاره به ضرورت تعیین مسئولیت برای هر دستگاه و نهاد و پیگیری از آن بر طبق همان مسئولیت تعیین شده، اظهار داشت: یکی از اشکالات ما این است که مسائل را پیچیده و چند بعدی می نماییم و سپس می خواهیم آنرا حل نماییم. باید مسئولیت هر نهاد و اتحادیه مشخص باشد و همان را از او بخواهیم در صورتیکه اینقدر به مسئولیت اصلی پرو بال می دهیم که از انجام همان کار اصلی نیز باز می مانند.

وی با اشاره به ضرورت سیاستگذاری صحیح وزارت جهاد کشاورزی برای پشتیبانی از کشاورزان اظهار داشت: حالا کشاورزان ما چگونه فکر می کنند؟ دقیقا مانند بازاری ها فکر و عمل می کنند و برنامه ای دراز مدت برای سال های آینده خود ندارند اما باید به شکلی عمل نماییم که کشاورز به استمرار فعالیت خود فکر کند. یعنی مشخص نماییم که هر منطقه برای کشت چه محصولی مناسب می باشد و بر همین مبنا از کشاورزان بخواهیم که محصول بکارند.
دهقان اشاره کرد: باید کمک کرد که هرکس آگاهانه وارد اقتصاد و صنعت شود، برای مثال الان به سبب سودآوری، همه وارد بازار بورس شده اند و چون سود می کنند خبری از گله و ناراحتی نیست. حال اگر ارزش سهام پایین بیاید همه مدعی دولت می شوند. به عبارت بهتر باید تلاش نماییم هر کس مسئولیت کارهایی که انجام می دهد را بپذیرد.
مشاور رهبری با اشاره به سیاست هایی که دولت ها برای حل مشکلات صنعت کشور باید درپیش بگیرند، اظهار داشت: باید سنگینی بار دولت را از دوش مردم برداشت. دولت برای کارکردن خودش کار اضافی می تراشد؛ برای مثال وقتی می خواهد یک مجوز بدهد، آن فرد را به چندین دستگاه و ارگان می فرستد؛ این مسئله یا سبب ناامیدی فرد می شود یا موجب می شود که راه فعالیت غیرقانونی باز شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه بخش خصوصی ما اهتمام نکرده است که متکی به خود رشد کند و همیشه تکیه اش را به دولت داده است؛ بخش خصوصی باید فرهنگ اتکا به تجربه و دانش را برای رشد توسعه دهد و رابطه و فساد را به شدت نهی کند تا خود کنترلی و اخلاق حرفه ای در جامعه صنفی جای خودرا بازیابد. باید اجازه بدهیم بخش خصوصیِ سالم ما رشد کند که در آن صورت خیلی از مشکلات حل می شود.

دهقان اشاره کرد: باید کاری کرد که بخش خصوصی هویت پیدا کند، نه فقط مسئولیت خودش را انجام بدهد، بلکه مکمل دولت نیز باشد و در کارها به او کمک نماید نه این که قسمتی از دولت شود و بدان تکیه زند.
منبع:

1399/02/31
16:21:21
5.0 / 5
2504
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام