با موافقت نمایندگان؛

قوانین نامعتبر در حوزه ورزش، انتخابات، معدن و احزاب سیاسی حذف شدند

قوانین نامعتبر در حوزه ورزش، انتخابات، معدن و احزاب سیاسی حذف شدند

به گزارش خبرگزاری نام نمایندگان مجلس قوانین نامعتبر در حوزه ورزش، محیط زیست، احزاب سیاسی، انتخابات، معدن، شوراها و شهرداری ها را اعلام و حذف كردند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی قوانین نامعتبر در حوزه ورزش، محیط زیست و احزاب سیاسی حذف شدند.
براساس ماده واحده طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه احزاب سیاسی مصوب شد، احکام قانونی حوزه احزاب سیاسی مذکور در پیوست این قانون، شامل اینکه منسوخ ضمنی یا منتفی شده و یا مدت آنها منقضی شده باشد، بی اعتبار هستند.
همچنین در ماده واحده مصوب شد، طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر حوزه ورزش، احکام قانونی حوزه ورزش، مذکور در پیوست این قانون شامل اینکه منسوخ ضمنی یا منتفی شده و یا مدت آنها منقضی شده باشد بی اعتبار هستند.
علاوه بر این برپایه ماده واحده طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط زیست، احکام قانونی حوزه محیط زیست، مذکور در پیوست این قانون، شامل اینکه منسوخ ضمنی یا منتفی شده و یا مدت آنها منقضی شده باشد، بی اعتبار هستند.
وکلای ملت علاوه بر این کلیات و جزئیات طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه انتخابات را تصویب کردند که به باعث ماده واحده آن احکام قانونی حوزه انتخابات مذکور در پیوست این قانون، شامل اینکه منسوخ ضمنی یا منتفی شده و یا مدت آنها منقضی شده باشد، بی اعتبار هستند.
نمایندگان مجلس همینطور طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه معدن را بررسی نموده و در نهایت آنرا به تصویب رساندند. برپایه ماده واحده این طرح احکام قانونی حوزه معدن مذکور در پیوست این قانون شامل این که منسوخ ضمنی یا منتفی شده و یا مدت آنها منقضی شده باشد، بی اعتبار هستند.
در ادامه ماده واحده طرح لیست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه شوراها و شهرداری ها به تصویب رسید که برپایه این مصوبه احکام قانونی حوزه شوراها و شهرداری ها، مذکور در پیوست این قانون شامل اینکه منسوخ ضمنی یا منتفی شده یا مدت آنها منقضی شده باشد، بی اعتبار هستند.

1399/02/29
11:47:20
5.0 / 5
2606
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام