یك مقام روس:

مذاكره با ایران برای فروش تسلیحات بعد از اختتام تحریم ها امكان پذیر است

مذاكره با ایران برای فروش تسلیحات بعد از اختتام تحریم ها امكان پذیر است

خبرگزاری نام: یك مقام وزارت امور خارجه روسیه مذاكرات برای فروش تسلیحات به ایران را بعد از اختتام تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران امكان پذیر دانست.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، زمیر کابولوف رئیس اداره دوم وزارت امور خارجه روسیه در امور آسیا در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت که مسکو مذاکره درباره انتقال تسلیحات به ایران را در زمانی که بازه زمانی تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل در ماه اکتبر سال جاری به اتمام برسد، رد نمی کند.
کابولوف در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه می تواند بعد از اختتام تحریم ها به ایران تسلیحات انتقال دهد، اظهار داشت: بله، چونکه تاریخ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به زودی تمام می شود و روسیه کاملا به آن پایبند بوده است.
این مقام روس همین طور درباره انجام گرفتن مذاکرات دراین زمینه اظهار داشت: مذاکرات در این زمینه هنوز آغاز نشده اند اما کاملا امکان پذیر خواهند بود به سبب این که مانع بین المللی قانونی که تا ماه اکتبر وجود دارد از بین خواهد رفت.
کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو نیز در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار نمود که تهران تابحال پیشنهادهای مختلفی در زمینه خرید تسلیحات دریافت کرده است و بعد از منقضی شدن تحریم تسلیحاتی اقدامات مشخصی را برنامه ریزی خواهدنمود.
منبع:

1399/02/24
16:07:00
5.0 / 5
2601
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام