نمایندگان زن از حمایت لاریجانی در تصویب قوانین حوزه زنان تقدیر كردند

لاریجانی: زنان مجلس با وزانت و اخلاق پیگیر مسائل كشور بودند

لاریجانی: زنان مجلس با وزانت و اخلاق پیگیر مسائل كشور بودند

به گزارش خبرگزاری نام لاریجانی با بیان این كه در مجلس دهم قوانین كارآمدی تصویب گردید، از تلاش بانوان نماینده برای پیگیری مسائل كشور قدردانی كرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسمی که ظهر امروز (یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت) با حضور نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی در مجلس برگزار شد، بعد از استماع گزارش فریده اولادقباد، رئیس فراکسیون زنان مجلس اظهار داشت: باید از همکاران زن مجلس تقدیر کرد؛ چونکه با وزانت و با اخلاق کار کردند و پیگیر امور بودند.
وی ادامه داد: زنان نماینده در مجلس دهم با متانت، مسائل مهمی را پیگیری کردند که برخی همچون کاهش ساعت کاری زنان به حوزه بانوان ارتباط داشت و بعضی در حوزه مسائل عام همچون تصویب قانون برنامه ششم توسعه و قوانین دیگر مانند توسعه روستاها، استاندارد و هوای پاک مجموعا مسائل مهمی را در کشور به سامان رساند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: انصافاً در مجلس دهم قوانینی کارآمد تصویب گردید و هنگامی که به صورت تکنیکی و حرفه ای عملکرد آن دیده شود، متوجه می شویم که این قوانین چه وزنی برای حل مسائل مردم دارند که این امر جز با تلاش و همفکری همکاران ما در مجلس میسر نبود.
وی با اشاره به برگزاری بیشتر از ۱۴۰۰ جلسه نظارتی در کمیسیون های تخصصی مجلس دهم، آنرا نصاب بالایی دانست و اضافه کرد: مجلس دهم جلسات غیرعلنی گوناگونی هم برای حل مسائل، مشکلات و پیچیدگی های کشور همچون حل مشکل مسکن برگزار کرد و راهکارهایی که در آن جلسات عرضه و بررسی می شد، به حال جامعه موثر و تلاشهای شما همکاران خانم در مجلس بسیار راهگشا بود.
لاریجانی تصریح کرد: مجلس دهم وظیفه خویش را به خوبی انجام داد و از همه شما تشکر می کنم که با حضور جدی در مجلس مشارکت بالایی داشتید.
رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد نمایندگان زن پس از آخر دوره دهم مجلس در عرصه های دیگر فعال باشند و از تجربیات خود در مجلس برای خدمات پرارزش دیگر در کشور استفاده کنند.
بر طبق این گزارش، در ابتدای جلسه، فریده اولاد قباد نماینده تهران و رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به انتشار دو کتاب "عملکرد فراکسیون زنان در حوزه نظارت" و "عملکرد فراکسیون زنان در حوزه قانونگذاری" از دکتر لاریجانی به علت پشتیبانی از فراکسیون زنان در تصویب لوایح، طرحها و مطالبات بحق حوزه زنان و خانواده تشکر کرد.
وی با اشاره به انتقادات و هجمه های صورت گرفته نسبت به مجلس دهم اضافه کرد: انصاف و تقوای سیاسی نسبت به عملکرد مجلس دهم رعایت نشده است.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: تخریب عملکرد قوه ای که در راس امور قرار دارد، سبب هدف گرفتن اعتماد مردم و ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت می شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در مجلس دهم لوایح و طرح های خوبی همچون طرح تشدید مجازات اسیدپاشی، اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی به سرانجام رسید و در حوزه نظارت هم باید از تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، بانک سرمایه و اعمال ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی در مورد وضعیت مدارس خارج از کشور نام برد.
رئیس فراکسیون زنان مجلس همینطور گزارش های مختلف دیوان محاسبات در مورد حسابرسی ملی و استانی و گزارش تفریغ بودجه ۹۷ را از اهم عملکردها و اقدامات پرارزش مجلس دهم دانست.
منبع:

1399/02/21
23:23:49
5.0 / 5
2753
تگهای خبر: خدمات , زندان , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام