موسوی:

تحركات رژیم صهیونیستی در امتداد اجرای طرح ننگین معامله قرن است

تحركات رژیم صهیونیستی در امتداد اجرای طرح ننگین معامله قرن است

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: تحركات اخیر رژیم صهیونیستی در گسترش شهرك سازی و الحاق بخش هایی از كرانه باختری به اراضی اشغالی، نقض مقررات بین المللی و در امتداد اجرای طرح ننگین معامله قرن است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در گسترش شهرک سازی و الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ را در امتداد اجرای طرح ننگین ترامپ موسوم به معامله قرن توصیف و آنرا به شدت محکوم نمود.
وی اینگونه اقدامات غیر قانونی را نقض مقررات بین المللی و تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه دانست و از سازمان ملل متحد و دیگر مجامع بین المللی خواست در قالب وظایف و مسئولیت های خود در مقابله با این تحرکات عمل کنند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به سوء استفاده رژیم اشغالگر قدس از شرایط جاری ناشی از شیوع کرونا، اضافه کرد: مردم مظلوم فلسطین همزمان با کرونا با ویروس هایی چون اشغالگری، محاصره و تحریم در حال مبارزه هستند.
موسوی از سازمان ها و مجامع بین المللی و نیز کشورهای جهان خواست تا به کمک مردم فلسطین آمده و اجازه ندهند بار دیگر مردم مظلوم فلسطین از خانه و کاشانه خود آواره شوند.
وی در آخر با تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم فلسطین است، اشاره کرد: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها چاره بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در بین ساکنان اصلی این سرزمین و برگزاری دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس است.


منبع:

1399/02/07
13:23:31
5.0 / 5
2899
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام