انتقاد نمایندگان آلمانی از رد شكایت شان ضد دولت به افترا دست داشتن در ترور سردار سلیمانی

انتقاد نمایندگان آلمانی از رد شكایت شان ضد دولت به افترا دست داشتن در ترور سردار سلیمانی

به گزارش خبرگزاری نام نمایندگان حزب چپ آلمان از تصمیم دادستانی كل فدرال این كشور برای مخالفت با شكایت آنها از دولت به افترا دست داشتن در ترور سردار سلیمانی به شدت انتقاد كردند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا به نوشته روزنامه اورشلیم پست، نمایندگان حزب چپ آلمان اواخر ماه فوریه ضد آنگلا مركل صدراعظم این كشور و چند تن از وزاری دولت به افترا كمك به دولت آمریكا برای حمله به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران شكایت كردند اما دفتر دادستانی كل فدرال آلمان روز شنبه این شكایت را رد و اعلام نمود كه هیچ دلیلی برای انجام تحقیقات در این حوزه نمی بیند.
اورشلیم پست در ادامه نوشت: این هشت نماینده پارلمان آلمان از حزب چپ در شكایت خود تاكید كرده بودند كه دولت با بی عملی و عدم كوشش برای متوقف كردن حمله هوایی ماه ژانویه آمریكا به خودروی حامل سردار سلیمانی و همراهانش در عراق به از بین بردن او كمك كرده است.
این اعضای پارلمان آلمان همینطور در شكایت خود آورده اند كه آمریكا از پایگاه نیروی هوایی خود در رامشتاین آلمان بعنوان نقطه ای برای انتقال داده ها به جهت هماهنگی حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود (علیه سردار سلیمانی) بهره برده است.
بنابر گزارش شبكه ان تی وی آلمان، حالا این نمایندگان حزب چپ كه موضعی ضد اسرائیلی دارند، انتقاد شدیدی را ضد تصمیم دادستانی كل مطرح و در اطلاعیه ای مشترك اعلام نمودند كه دادستانی كل فدرال آلمان هم خویش را پشت یك دیدگاه حقوقی كوتاه و راحت پنهان كرده و بدین سان از اعضای مسئول و متهمان این پرونده در دولت آلمان حمایت می كند.
این نمایندگان در ادامه بیانیه خود آورده اند: دادستانی كل فدرال آلمان بعنوان بالاترین مرجع تحقیقاتی كه به وزارت دادگستری گزارش می دهد، با پرهیز از انجام حتی یك تحقیق (در این زمینه) این پیام را منتقل می كند كه می خواهد همچنان ادامه ترورها از راه هواپیماهای بدون سرنشین در جهان كه خلاف حقوق بین الملل است با استفاده از پایگاه رامشتاین را تحمل كند.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، دولت آمریكا در دیماه سال در گذشته در اقدامی غیر قانونی و جنایت كارانه سردار قاسم سلیمانی و تعدادی از همراهانش را در فرودگاه بغداد، پایتخت عراق هدف حمله هوایی قرار داد كه به شهادت تمامی آنها منجر گردید.1399/01/31
22:09:33
5.0 / 5
3152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام