رییسی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری:

دیوان عدالت اداری درباره احقاق حقوق تضییع شده پرستاران اقدام فوری كند

دیوان عدالت اداری درباره احقاق حقوق تضییع شده پرستاران اقدام فوری كند

خبرگزاری نام: آیت الله رییسی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری بر این نكته اصرار كرد كه اقتضای اجرای عدالت درنظام سلامت این است كه سهم جامعه پرستاری در خدمات پزشكی مشخص و اعطا شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از میزان، آیت الله رییسی رئیس قوه قضاییه در نشست با اعضای شورای عالی نظام پرستاری با تقدیر از زحمات و تلاشهای خالصانه پزشكان و جامعه پرستاری در مواجهه با ویروس منحوس كرونا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت اظهار نمود: جامعه پرستاری در خط مقدم برخورد با این ویروس بودند و در صیانت از سلامت مردم بسیار خوش درخشیدند.
وی با اشاره به تأسی جامعه پرستاری از حضرت زینب كبری(س) كه الگوی این قشر است، اظهار داشت: جامعه پرستاری در كشور به سبب تأسی از حضرت زینب كبری(س) كه الگوی پرستاری برای جامعه بشری است هم از اخلاص برخوردارست و هم در حركت حرفه ای خود تلاش مومنانه و خالصانه برای سلامت، بهداشت و درمان بیماران دارد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به سختی های كار پرستاری افزود: این شغل، كاری است كه عشق، ایمان و ایثار می طلبد.
وی اشاره كرد: كار پرستاران ما امروز همراه با عشق، ایمان، ایثار، گذشت و كار معرفتی و حرفه ای است.
رییسی از پرستاری بعنوان حرفه ای كه مكمل كار پزشكی و احیاگری است، یاد كرد و افزود: پرستاران همراهی و مباشرت دائمی با بیمارانی كه لطمه دیده جسمی هستند، دارند و این كار، كار بسیار مباركی است كه امروز پرستاران عهده دار آن هستند.
رییس قوه قضائیه با ذكر جهادگری های اقشار ملت در دوران مختلف همچون دفاع مقدس، دفاع از حرم اهلبیت(ع) به الگوی جدیدی كه به عنوان دفاع از سلامت ایجاد شده، اشاره نمود و اضافه كرد: الگوی جدیدی كه از جهاد و مدافعان سلامت ارائه شد، امر مهمی است.
وی با اعلان اینكه شهادت در دفاع و صیانت از سلامت مردم الگویی است كه باید پاس داشته شود، بر تبیین بیشتر شاخصه های آن برای مردم اصرار كرد.
رییسی اظهار داشت: اقتضای اجرای عدالت درنظام سلامت این است كه سهم جامعه پرستاری درخدمات پزشكی مشخص واعطا شود همین طور تعارض منافع ازموانع عدالت درنظام سلامت است كه باید رفع گردد.
وی با اشاره به ماموریت سازمان بازرسی جهت بررسی علت عدم اجرای بعضی از قوانین مصوب درحوزه پرستاری ظرف 4 ماه و اقدام برای رفع موانع اجرای قانون اضافه كرد: گزارش تعدیات به حقوق پرستاران را بدهید تا دیوان عدالت اداری برای صدور رای قانونی برای احقاق حقوق تضییع شده پرستاران اقدام فوری كند.
رییس دستگاه قضا اشاره كرد: جامعه پرستاری در خط مقدم مواجهه با ویروس منحوس كرونا در صیانت از سلامت مردم بسیار خوش درخشید؛ الگوی جدید ارائه شده در زمینه مدافعان سلامت باید پاس داشته شود و شاخصه های آن برای مردم تعریف شود.
رییسی با اعلان اینكه عدالت در نظام سلامت هم در توزیع نیروی انسانی و هم توزیع امكانات وجود داشته باشد، اظهار داشت: نقش پرستاران در خدمت و در كنار تیم پزشكی باید دیده شود همین طور تقویت مراقبت پرستاری در منزل موجب كاهش هزینه ها كاهش مرگ و میرها و حفظ سلامت می شود.

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: بالا بودن آمار بهبودیافتگان كرونا در كشور گواه بسیار روشنی بر عملكرد موثق جامعه پرستاری و پزشكی كشور است.
ادامه دارد...منبع:

1399/01/28
13:46:19
5.0 / 5
3199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام