مهدی شیخ:

رسانه ملی سال هاست كه تریبون عده ای معدود شده است

رسانه ملی سال هاست كه تریبون عده ای معدود شده است

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم اخطار داد: اگر مردم به پای صندوق رای نیایند، افراد سختگیر و دگم پایشان به مجلس یازدهم باز خواهد شد.حجت الاسلام و المسلمین «مهدی شیخ» شب گذشته -یكشنبه شب- در همایش اصلاح طلبان كه در شهرستان پردیس تهران برگزار شد، اضافه كرد: اگر به جای كسانی كه در دوره دهم با رای مردم به مجلس راه یافتند، این افراد راهی مجلس می شدند، وضعیت به مراتب دشوارتر از امروز بود.
به گفته این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم، محدود كردن اینترنت، بستن شبكه های اجتماعی، سختگیری و دگم بودن در مورد مسایل اجتماعی و فرهنگی، برخورد دستوری با مسایل اقتصادی و تعامل نامناسب در صحنه بین المللی، جنبه های سنگینی بودند كه جامعه درگیر آن می شد.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس تصریح كرد: اگر كسانی كه این مطالبات را دارند، پای صندوق رای نیایند، افراد سختگیر و دگم اكثریت مجلس را به دست می آورند.
شیخ ضمن اشاره به اینكه رای مردم، دو جنبه ایجابی و سلبی دارد، خاطرنشان كرد: با نیامدن مردم به پای صندوق های رای، جنبه های سلبی به ایجابی تبدیل خواهد شد و وضعیت جامعه بسیار دشوارتر خواهد شد.
توجه نمایندگان اصلاح طلب تهران در مجلس دهم به حوزه های انتخابی
عضو فراكسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همینطور اظهار داشت: متاسفانه نمایندگان مردم تهران در دوره های قبلی مجلس چون خویش را ملی می دانستند، به حوزه انتخابی خود یعنی تهران توجه كامل نداشتند.
حجت الاسلام شیخ، علت محرومیت شهرستان های مختلف استان تهران شامل تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس را ناشی از این مساله دانست و اضافه كرد: نمایندگان تهران در مجلس دهم با شناخت این نقیصه، رسیدگی به مسایل حوزه انتخابی خویش را در كنار پرداختن به مسایل ملی، مورد توجه قرار دادند.
وی افزود: آمارها نشان می دهد، شهرستان های تهران از بسیاری جهات، محرومتر از برخی شهرستان ها هستند.
نماینده مردم تهران اظهار داشت: چرا شهرستان های تهران كه جمعیت آنها از بسیاری استان ها بیشتر است باید از كوچكترین مسائل فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و امنیتی محروم باشند؟
حجت الاسلام شیخ ابراز امیدواری كرد كه شاهد حضور پرشور و حداكثری مردم انتخابات دوم اسفند باشیم.
مهدی شیخ یكی از آن دست نمایندگانی است كه همیشه به عملكرد جناحی صدا و سیما انتقاد داشته و اعتقاد دارد این رسانه به علت نگاه های خاص و جهت دار هیچ گاه نتوانسته رسانه همه ایرانی ها باشد.
او در این خصوص به خبرنگار ما می گوید: ایران كشوری با ۸۰ میلیون جمعیت است و بدون شك در میان این جمعیت عظیم، سلایق و علایق های گوناگونی به چشم می خورد كه باید به همه این افراد و البته برپایه قوانین و ضوابط كشور، احترام گذاشت.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس اضافه كرد: رسانه ملی روزگاری به معنای واقعی رسانه ملی و همه ایرانی ها بود، اما سال هاست كه به تریبون عده ای معدود با تفكری خاص تبدیل گشته است. این تفكر تا جایی پیش رفته كه هر كجا احساس كند فردی مطابق آنها فكر نمی كند و یا در قالب آنها نمی گنجد به راحتی او را از سازمان كنار می زنند.
نماینده تهران خاطرنشان كرد: متاسفانه این نگاه به تمام حوزه ها و نه فقط سیاسی تسری پیدا كرده است. به صورت مثال برنامه تلویزیونی و پرببینده نود را تعطیل و مجری توانمند آنرا از فعالیت منع كردند. حال باید پرسید چنین روندی آن در هم در طول این سال ها، امری شایسته و به نفع نظام بوده است؟ آیا این طرز فكر در جهت نظر رهبر معظم انقلاب است كه بارها فرمودند باید به دنبال جذب حداكثری بود؟
عضو فراكسیون امید مجلس دهم خاطرنشان كرد: نگاه های جناحی مدیران ارشد صدا و سیما همه ماجرا نیست و اگر یك نظرسنجی ساده در جامعه داشته باشیم می بینیم كه عمده مردم به محتواهای تولیدشده این رسانه، انتقادات جدی دارند و بسیاری از آنها دیگر روی به دیدن برنامه های تلویزیونی نمی آورند.
وی در انتها تصریح كرد: چند سالی است كه عده ای نگران نفوذ فرهنگی هستند و می گویند چرا تا این اندازه در پشت بام ها ماهواره است و چرا مردم پیام های شبكه های اجتماعی را بیشتر باور می كنند؟ در جواب این افراد به اصطلاح دلسوز باید گفت شما به جای انتقاد به این و آن، كاری كه به دست دارید را درست و مردمی انجام دهید آن گاه هم در كوتاه مدت و هم در بلندمدت اثرات آنرا خواهید دید.
۲۱۲۱

1398/12/08
10:11:10
5.0 / 5
3746
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام