شریعتمداری:

بیشترین فشار دوران تحریم بر دارندگان درآمد ثابت است

بیشترین فشار دوران تحریم بر دارندگان درآمد ثابت است

به گزارش خبرگزاری نام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امروز باید به این مورد توجه داشت كه در شرایط تحریمی، بیشترین فشار روی كسانی است كه درآمدهای ثابت دارند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آیین معارفه «اكبر افتخاری» مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی اضافه كرد: ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان اهمیت بالایی دارد چون حقوق خانواده كمتر از دوران اشتغال است و این اقدام باعث آرامش خاطر آنها می شود. وی خاطرنشان كرد: مشكلات زیادی در زندگی بازنشستگان وجود دارد و بعضی از آنها برای یك زندگی معمولی و آبرومند در تلاش هستند، ازاین رو كار در نهادهای خدمت رسانی مانند صندوق بازنشستگی نیازمند احساس مشترك و همدلی است. وزیر كار تصریح كرد: نباید به هیچ وجه از مسئولیت خود فاصله بگیریم و لزوم دارد با بازنشستگان تعامل داشته باشیم و تشكل هایشان را محترم بشماریم و مسائل و مشكلاتشان را جدی بگیریم. به قول وی، صیانت از آنچه متعلق به بازنشستگان است باید با حداكثر توانایی صورت گیرد، ازاین رو ارزش دادن به دارایی های بازنشستگان و حركت به سمت یك نظام مالی سودده با پرتفوی پرارزش همچون اهداف این صندوق است و همه صندوق های بازنشستگی دنیا هم با در پیش گرفتن همین رویكرد كمتر بنگاه داری می كنند.
شریعتمداری اضافه كرد: ۵۰۰ روز تا آخر فعالیت این دولت باقی است و در این مدت باید چارچوب مناسبی برای فعالیت درنظر گرفته شود. برپایه نگاه كلان، مبحث صندوق بازنشستگی به صورت كلی مطرح است و بخش دوم آن مربوط به اداره مناسب صندوق بازنشستگی و رساندن آن به جایگاه واقعی است. شریعتمداری خاطرنشان كرد: لزوم دارد تا در قالب كارشناسی تصمیم گرفته شود و صندوق بازنشستگی از اینكه پروژه های فعلی بعنوان گرفتاری برای آیندگان معرفی شوند، بدور باشد. وزیركار استفاده از جوانان و صبوری كردن در مقابل آنان را امر مهمی در مدیریت سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه معرفی كردو اظهار داشت: این مسئله یك وظیفه است كه افراد را با سطح دانش بالا و تجربه متوسط به میدان بیاوریم تا مدیریت كنند و بیاموزند. وی اظهار داشت: مبحث دیگر پایداری صندوق بازنشستگی است. این صندوق از ابتدا با گرفتن ۲۲ درصد حق بیمه گرفتار مسائلی بود و باید اصلاحات ساختاری اعمال شود. شریعتمداری با اشاره به اینكه اصلاحی كه سفره امروز بازنشستگان را كوچك كند، مورد قبول نیست، اظهار داشت: ازاین رو می توانیم برای كسانی كه می خواهند تازه بعنوان بیمه پرداز وارد شوند، شرایط جدیدی در نظر بگیریم. وی اظهار داشت: ضروریست با تمام توان برای كم كردن فاصله میان شاغلان و بازنشستگان تلاش شود، در عین حال منابع محدود است. وزیر كار همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان را مبحث مهمی دانست كه نیازمند مذاكره و تلاش در مجلس شورای اسلامی است و اضافه كرد: می توان بدون وارد كردن فشار بیشتر بر دولت این مشكل را مرتفع كرد. وی پیرامون اهمیت بیمه درمان بازنشستگان اظهار داشت: مسئله بیماری و درمان از مسائل مهم دوران سالمندی است و بخشی از امنیت خاطر سالمندان را به خود اختصاص می دهد و در حقیقت، پشتوانه قوی بیمه درمان، نیازی اساسی برای بازنشستگان است. شریعتمداری بحث گردشگری بازنشستگان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: واقعیت اینكه در بحث گردشگری، شعار خوب «در خانه نمانیم» مطرح است كه سبب احساس حیات و نشاط در بازنشستگان می شود و بدین سان دیگران هم از وجود آنها بهره مند می شوند. شریعتمداری ضمن یادآوری اهمیت توجه به بدنه بازنشستگان اظهار داشت: رعایت صرفه جویی یك اصل است و در شرایط فعلی كه برخی افراد با حداقل ها زندگی می كنند، شایسته نیست كه بی مبالاتی صورت گیرد. ۲۲۳۲۲۸


منبع:

1398/12/02
14:00:11
5.0 / 5
4044
تگهای خبر: دولت , زندان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام