رییس كل دادگستری استان كرمان تشریح كرد

دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان كرمان

دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان كرمان

به گزارش خبرگزاری نام ایسنا/كرمان رئیس كل دادگستری استان كرمان اظهار داشت: اجرای مصوبات سفر آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه به استان كرمان بزودی شروع می شود و مطمئنا تحولی در جهت حل مشكلات دادگستری استان كرمان ایجاد و عرضه خدمات قضائی به مردم استان تسهیل خواهد شد.


"یدالله موحد" ظهر امروز پنجشنبه اول اسفندماه در نشست خبری پیرامون دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان كرمان اظهار نمود: مردم استان كرمان پس از ۲۰ سال شاهد سفر رئیس قوه قضائیه به كرمان بودند و این سفر دو منظوره بود كه آیت الله رئیسی سخنران مراسم اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی بود و در این سفر یك روزه با خانواده جانباختگان مراسم خاكسپاری شهید سلیمانی دیدار نمود.
وی ادامه داد: دیدار با كاركنان و قضات دادگستری استان كرمان و برگزاری جلسه شورای قضائی استان دو برنامه دیگر سفر رئیس قوه قضائیه به كرمان بود.
موحد خاطرنشان كرد: تصمیماتی كه در جلسه شورای قضائی گرفته شد برای استان بابركت خواهد بود چونكه پیش از سفر آقای رئیسی، مسائل توسط تیمی كه از تهران آمده بود،
بررسی و جمع بندی شده بود و تصمیمات خوبی برای حل مشكلات قضائی، اداری، امور عمرانی، تعمیر و تجهیز و همینطور امور رفاهی كاركنان اتخاذ و دستورات لازم صادر شد.
این مقام قضائی بیان نمود: اجرای مصوبات سفر بزودی شروع می شود و مطمئنا تحولی در جهت حل مشكلات دادگستری استان كرمان ایجاد و عرضه خدمات قضائی به مردم استان تسهیل خواهد شد.
وی ادامه داد: تشكیلات دادگستری استان كرمان دارای ۶۹۶ پست مصوب قضائی است كه از این تعداد ۳۴۸ پست معادل ۵۰ درصد فعال است و ۲۹۱۶ پست مصوب اداری داریم كه از این تعداد ۱۲۶۴ پست (۴۳ درصد) فعال و مابقی بلاتصدی است.
موحد اظهار نمود: اختصاص ۱۴ نفر قاضی(دادرس علی البدل) در حوزه های قضائی ماهان، بروات، رابر، فاریاب، فردوس، كشكوئیه و شهداد و پنج نفر قاضی به شوراهای حل اختلاف كرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت و زرند از مصوبات سفر آیت الله رئیسی به كرمان بود.
وی خاطرنشان كرد: مقرر شد به منظور رفع نیازهای ضروری كادر قضائی بخصوص در دادگاه های بدوی و تجدیدنظر، راهكارهای تشویقی در نظر گرفته شود تا قضات كرمانی كه در استان های دیگر هستند به استان منتقل شوند.
رئیس كل دادگستری استان كرمان اظهار داشت: مهم ترین تصمیمی كه درباره مناطق محروم استان اتخاذ شد، این بود كه معاون اول قوه قضائیه بررسی و تلاش كنند تا شهرستان های شرقی و جنوبی استان كرمان بعنوان منطقه محروم شناخته شده و قضات و كاركنان این شهرستان ها از مزایای مناطق محروم برخوردار شوند تا از این طریق انگیزه ماندگاری و جذب قضات مناطق محروم تسهیل شود.
وی با اشاره به اینكه با دستور و مصوبه ریاست قوه قضائیه بنا شد در حوزه كاركنان اداری ۱۳۵ نفر كارمند جذب شود، اضافه كرد: در امور عمرانی هم راه اندازی ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان، راه اندازی مجتمع قضائی شهید سلیمانی در شهرك الغدیر كرمان با مساحت ۴۰۰۰ مترمربع، راه اندازی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بم با زیربنای ۲۶۰۰ مترمربع مصوب شد كه این مجتمع ها تا آخر اسفندماه جاری كلنگ زنی خواهند شد.
موحد اظهار نمود: تكمیل دادگاه عمومی شهرستان رابر(۱۱۰۰ متر فضای اداری) كه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد، راه اندازی ساختمان دادگاه عمومی بخش اسماعیلیه جیرفت با مركزیت شهر بلوك با فضای ۷۰۰ مترمربع، راه اندازی ساختمان دادگاه عمومی شهرستان فاریاب با ۷۰۰ مترمربع، تكمیل ساختمان دادگاه عمومی بخش جازموریان كه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد از دیگر مصوبات سفر یك روزه رئیس قوه قضائیه به كرمان بود.
وی خاطرنشان كرد: همینطور مصوبه راه اندازی بایگانی راكد مركز استان با فضای ۱۰۰۰ مترمربع، راه اندازی ۹ واحد منازل سازمانی در مناطق محروم ریگان، جازموریان، فاریاب، ساردوئیه، فهرج، اسماعیلیه و كشكوئیه با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان را داشتیم كه اعتبار این مصوبات( در مجموع ۳۵ میلیارد تومان) از محل بودجه و اعتبارات خاصِ در اختیار قوه قضائیه تأمین خواهد شد.
موحد بیان نمود: همینطور مصوب شد از راه تأمین اعتبار از محل بودجه عمومی(دولت) توسعه دادگاه عمومی شهر ماهان، دادسرای عمومی و انقلاب منوجان، راه اندازی ساختمان دادگاه عمومی بخش بروات و راه اندازی ساختمان دادگاه عمومی نوق رفسنجان صورت بگیرد و قرار شد با همكاری استاندار از منابع استانی برای حل مشكلات دستگاه های وابسته به قوه قضائیه ۱۴ میلیارد تومان كمك گردد.
رئیس كل دادگستری استان كرمان اظهار داشت: تصویب ۲ میلیارد تومان خرید تجهیزات فناوری اطلاعات، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات امنیتی واحدهای قضائی، یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید ۲۰ دستگاه خودروی سواری، مساعدت به صندوق رفاه كاركنان دادگستری استان، ۲ میلیارد تومان برای تعمیر و نگهداری تجهیزات دادگستری و... از دیگر مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به كرمان بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینكه با عنایت به مشكلات مردم و همینطور دادگستری استان كرمان، آیا رئیس قوه قضائیه سفر دیگری به استان خواهد داشت؟ اظهار داشت: مطمئنا هر چه حضور رئیس قوه در كرمان بیشتر باشد، بركات و دستاوردها و حل مشكلات بیشتر خواهد بود و بنده از این طریق از رئیس قوه قضائیه درخواست می كنم سفر بعدی به كرمان زودتر از بقیه استان ها گذاشته شود و به نظر می رسد كرمان جزو اولویت های سفر دوم ایشان باشد.
موحد در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: در هفته قوه قضائیه سال آینده جشنواره رسانه های برتر استان با عنوان "رسانه و عدالت" برگزار می گردد كه سومین دوره جشنواره خواهد بود و آثار مربوط به ابتدای مهرماه ۹۷ تا ۲۹ اسفندماه ۹۸ بررسی می شود كه آثار انتشار یافته با مبحث سفر ریاست قوه قضائیه و دستاوردهای سفر در رسانه ها در بخش ویژه بررسی می شود.
موحد خاطرنشان كرد: رئیس قوه قضائیه ارتباط بخش های مختلف قوه با نخبگان را به شدت دنبال می كند كه همچون گروه های موردنظر اصحاب رسانه هستند و می خواهیم جزو اولین استان هایی باشیم كه یك گروه نخبگان رسانه ای در كنار ما قرار گرفته و از نظرات استفاده نماییم و با دریافت دستورالعمل رئیس قوه از این گروه دعوت شود تا جلسات را برگزار و مشاوره و همفكری نماییم تا كانال ارتباطی بین ما و جامعه باشند.
وی بیان نمود: بزودی نمایندگی خبرگزاری میزان در دادگستری استان كرمان فعال می شود و كرمان اولین استانی است كه نمایندگی خبرگزاری میزان در آن تاسیس خواهد شد.
رئیس كل دادگستری استان كرمان در انتها اظهار داشت: تحولی كه قوه قضائیه دنبال می كند، حل مشكلات مردم است و بهترین رویكرد همه نهادهای حكومتی این است كه مردم بتوانند به راحتی ایرادات از هر بخش را بیان كنند.1398/12/01
22:28:51
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام