سفر به اردوگاه فوق سری:

منافقین در آلبانی چه می كنند؟

منافقین در آلبانی چه می كنند؟

به گزارش خبرگزاری نام بسته به اینكه از چه كسی بپرسید، «مجاهدین خلق» یك «دولتِ در انتظار» یا یك «فرقه ی تروریستی منافق» كه افكار جنسی را ممنوع كرده معرفی می گردند. آنها در آلبانی چه می كنند؟ایسنا - ترجمه گزارش نیویورك تایمز: در دره ای در ییلاقات آلبانی، گروهی از مخالفان ایرانیِ عزب، پادگانی وسیع و بشدت محافظت شده ساخته اند كه تنها غریبه های انگشت شماری تابحال وارد آن شده اند.

بسته به آنكه از چه كسی بپرسید، گروه «مجاهدین خلق» «دولت در انتظار جایگزینی» ایران یا «فرقه ی تروریستی منافق» است. روزنامه نگاران بندرت اجازه یافته اند وارد اردوگاه شوند تا خودشان قضاوت كنند و حتی گاهی درخواستشان با قوه ی قهریه رد شده است اما پس از تصمیم ترامپ برای ترور قاسم سلیمانی، ژنرال قدرتمند ایرانی، به نظر می رسید ارزش امتحان باردیگر را داشته باشد. آیا گروهی كه ادعا می كند ایرانی دموكراتیك و سكولار می خواهد، اجازه می دهد یك گزارشگر وارد اردوگاهش شود؟

پر سر و صداترین متحدان این گروه، رادولف و. جولیانی، وكیل شخصی ترامپ و جان ر. بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین او بودند. هردوی آنان برای سخنرانی در كنفرانس های این گروه ده ها هزار دلار دریافت كرده اند؛ جایی كه این آمریكایی های تأثیرگذار مجاهدین خلق را بعنوان «مشروع ترین اپوزیسیون ایرن» معرفی كردند.

در ابتدا این گروه چندین درخواست برای دسترسی را رد كردند. ازاین رو با امیدی كمتر از ناامیدی، به سمت پایگاه آنان حركت كردم و مدارك شناسایی خویش را به یك مأمور امنیتی عرضه دادم. سه ساعت بعد، كمی قبل از غروب، تماسی دریافت كردم. در كمال شگفتی، به من اجازه ی ورود داده شد. ازاین رو سلسله مصاحبه هایی شروع شد؛ جلسات و گشت وگذارهای تبلیغاتی تا ساعت یك ونیم صبح ادامه پیدا كرد. یكی از عكاسان «نیویورك تایمز» هم چند روز بعد پذیرفته شد.

شاید این گروه امیدوار بود تاثیر رسانه ای ناشی از برخوردهای رسانه ای قبلی را اصلاح كند. بازدید سال ۲۰۰۳ گزارشگر «تایمز» از پایگاه قبلی این گروه در عراق، بعد از آنكه سوژه های خانم گزارشگر درباره ی یك سناریوی تمرین شده حرف زدند و او از گفت وگوهای خصوصی با افراد منع شد، آخر نافرجامی داشت.
سمیه محمدی، یكی از اعضای منافقین. خانواده اش می گویند برخلاف میلش آنجا نگه داشته شده است. او این را انكار می كند.

1398/11/29
15:08:37
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: دولت , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام