دیدار معاون دادستان كل عراق با محمدجعفر منتظری

دیدار معاون دادستان كل عراق با محمدجعفر منتظری

خبرگزاری نام: معاون دادستان كل عراق با محمدجعفر منتظری دیدار نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از دادستانی كل كشور بامداد امروز «ضاری جابر فرهود» معاون دادستان كل و قائم مقام وزیر دادگستری جمهوری عراق با حجت الاسلام منتظری دادستان كل جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو كردند.

در این دیدار معاون دادستان كل جمهوری عراق از تشكیل پرونده ای در دادستانی كل عراق در جهت برخورد با آمرین وعاملین حادثه ترور شهید قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس وهمراهانشان آگاهی داد و اظهار داشت: اساسا ثمره خون این شهدای عزیز موجب وحدت هرچه بیشتر بین دو ملت ایران وعراق خواهد بود.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام منتظری دادستان كل جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینكه اشتراكات فراوانی بین دو كشور ایران و عراق از گذشته تابحال وجود داشته است اظهار داشت: البته ایران و عراق دارای دشمنان مشتركی همچون استكبار جهانی و صهیونیسم نیز هستند.

وی بیان كرد: جنایات آمریكا در عراق با به وجود آوردن داعش یك امر بدیهی است كه نیازی به ارائه دلیل ندارد و ایران در امتداد دفاع از ملت عراق و حرم دوده (ع) همه گونه همكاری را با عراق داشته است.

منتظری در این دیدار به یادداشت تفاهم نامه های چهارگانه بین ایران و عراق هم اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به این كه در زمینه هایی همچون معاضدت در امور مدنی، كیفری، استرداد مجرمین و انتقال محكومین بین دو كشور تفاهم نامه وجود دارد تسریع در انتقال محكومین بین دو كشور بویژه زندانیان ایرانی در عراق را خواهان شد.

در اختتام این دیدار دادستان كل ایران و معاون دادستان عراق در جهت تشكیل كمیته ویژه قضایی با هدف پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان اعلام آمادگی كردند تا به صورت هماهنگ در سطح منطقه و بین الملل با یكدیگر همكاری داشته باشند.

منبع:

1398/11/28
13:48:04
5.0 / 5
4266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام