5 كشور درگیر حادثه سقوط هواپیما خواهان دریافت غرامت شدند

5 كشور درگیر حادثه سقوط هواپیما خواهان دریافت غرامت شدند

خبرگزاری نام: فارس به نقل از  از نورث ورست آركانزاس نوشت: 5 كشوری كه اتباع آنها در حادثه سقوط هواپیمای اوكراینی جان خودرا از دست دادند خواهان دریافت غرامت از ایران شدند.


دولت های ۵ كشوری كه اتباع آنها جان خودرا در حادثه سقوط هواپیمای اوكراینی از دست داده بودند خواهان دریافت غرامت از ایران شدند. وزرای امور خارجه كانادا، انگلیس، افغانستان، سوئد و اوكراین در اطلاعیه ای مشترك بعد از دیدار در انگلیس اعلام نمودند كه از ایران می خواهند به خانواده قربانیان این حادثه غرامت پرداخت كنند. ۵۷ نفر از قربانیان هواپیمای اوكراینی تابعیت كانادایی داشته كه البته تعداد زیادی از آنها ایرانیان مقیم كانادا بودند. ۱۷ نفر از قربانیان شهروند سوئد و ۱۱ نفر نیز از اوكراین بودند.
از طرف دیگر افغانستان و انگلیس نیز هر كدام ۴ نفر از اتباع خودرا در این حادثه از دست دادند. هفته گذشته موشك های پدافند ایران به اشتباه هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی اوكراین را موشك كروز تشخیص داده و آنرا هدف قرار دادند. در این حادثه ۱۷۶ نفر جان خودرا از دست دادند. وزرای این كشورها اعلام نمودند قبول مسئولیت این اشتباه از طرف ایران قدم خوبی است. وزیر امور خارجه كانادا می گوید: ایران باید پرداخت غرامت به خانواده قربانیان بعنوان قسمتی از روند جبران این حادثه را بپذیرد. این هواپیما بااینكه ساخت شركت بوئینگ آمریكا بود اما موتور آن از طرف یك شركت آمریكایی فرانسوی به بوئینگ تحویل داده شده بود. وزیر امور خارجه كانادا در این زمینه اظهار داشت: كانادا و ۴ كشور دیگر به همراه هلند كه ۲۰۰ نفر از اتباع خودرا در حادثه شلیك پدافند به هواپیمای مالزیایی در آسمان اوكراین را از دست داده آماده اند تا تجربیات خودرا در این زمینه به اشتراك گذارند. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/11/04
16:17:03
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام