تلاش آمریكا برای دست اندازی به اموال ایران ناكام ماند

تلاش آمریكا برای دست اندازی به اموال ایران ناكام ماند

خبرگزاری نام: بر طبق اطلاعیه بانك مركزی درخواست شاكیان آمریكایی از دادگاه های ایتالیایی برای توقیف اموال و دارایی های بانك مركزی به نتیجه نرسید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی بانك مركزی، بعد از آنكه ورثه بعضی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر (هاولیش و دیگران) با تحریك دولت آمریكا در سال ۲۰۱۱ موفق به ستاندن رای از دادگاهی در نیویورك به محكومیت دولت ج. ا. ایران و بانك مركزی شدند، در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ دادخواستی را به خواسته شناسایی و اجرای رای دادگاه آمریكایی و توقیف اموال و دارایی بانك مركزی به میزان ۵.۹۹۰.۸۷۶.۶۹۶ دلار آمریكا، نزد محاكم كشور ایتالیا مطرح نمودند. دادگاه ایتالیایی در ابتدا در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ با صدور قراری، دستور توقیف اموال بانك مركزی به میزان مبلغ خواسته در قلمروی ایتالیا را صادر كرد. سپس بانك مركزی ایران با استفاده از خدمات وكلای خبره محلی نسبت به تجدید نظرخواهی از رای مذكور اقدام و متعاقبا دادگاه تجدیدنظر رم با صدور رایی در تاریخ ۱۰ اكتبر ۲۰۱۸، ضمن پذیرش اعتراض این بانك، از قرار مذكور رفع اثر كرد.
خواستار ها باردیگر برای توقیف اموال این بانك، دادخواست جدیدی به دادگاه ارائه، ولی دادگاه رسیدگی كننده به دعوی با صدور رای در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۹، خواسته خواستار ها را رد كرد. این رای مورد اعتراض خواستار های پرونده هاولیش قرار گرفت كه در مرحله تجدیدنظر نیز دادگاه در تاریخ جمعه دهم ژانویه ۲۰۲۰، بدون ورود در ماهیت دعوا، اعتراض خواستار ها را مورد پذیرش قرار نداد و بدین سان موفقیت دیگری در این پرونده برای بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران بدست آمد. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1398/11/01
19:06:46
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: پرونده , خدمات , دادگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام