سرلشكر رشید:

آمریکا شریک جرم جنایتکاران اسراییل در حمله به مردم فلسطین است

آمریکا شریک جرم جنایتکاران اسراییل در حمله به مردم فلسطین است

به گزارش خبرگزاری نام، فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) اظهار داشت: در جنگ فعلی در فلسطین، آمریکایی ها با حمایت کامل از رژیم صهیونیستی مقابل ملت مظلوم فلسطین صف آرایی کرده و شریک جرم قطعی اسراییل هستند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) در سالگرد عملیات بزرگ فتح المبین در جمع پیشکسوتان و مردم مقاوم دزفول در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ با تأکید بر این که مردم قهرمان دزفول در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت جانانه، دین خودرا به اسلام و ایران عزیز ادا کردند، گفت: ملت شریف ایران و مردم قهرمان و مقاوم دزفول با گرامیداشت سالگرد عملیات غرور آمیز فتح المبین و یکی از ایام درخشان هشت سال دفاع مقدس، در حقیقت بر پایداری و مقاومت و ایستادگی در مقابل باج خواهی و زورگویی دشمنان تاکید می کنند.
وی اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس یک راه نورانی و روشن برای نسل های فعلی و آینده خصوصاً نسل جوان باقی می گذارد که همیشه الهام بخش است و در مقابل تهدیدات و چالش ها برای حفظ استقلال و عزت کشور عزیز ایران، می توان از این راه روشن و پر افتخار، درس و الهام گرفت.
رشید افزود: ما از تجربه دوران دفاع مقدس آموخته ایم اگر قدرت نداشته باشیم، مورد تهاجم دشمن قرار می گیریم. بدین سبب طی سه دهه گذشته بعد از جنگ، قدرت دفاعی و قدرت تهاجمی خودرا دائماً افزایش داده ایم و خواهیم داد تا بتوانیم از موجودیت و منافع ملت شریف ایران در مقابل تهدیدات، قدرتمندانه دفاع نماییم و خدا را شکر می نماییم که دشمنان را به بازدارندگی رسانده ایم.
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) با اشاره به این که در ضمن چهار دهه گذشته آمریکای متجاوز آغازگر حداقل سه جنگ و رژیم صهیونیستی نیز حداقل آغازگر هفت جنگ در منطقه ما بوده اند، اشاره کرد: آمریکا در هر هفت جنگ دیگر در کنار متجاوزان و مقابل ملت های مظلوم (همانند هشت سال دفاع مقدس که در حمایت و پشتیبانی از صدام مقابل ملت ایران بودند) حضور داشته و الان نیز در جنگ فعلی در فلسطین اشغالی، آمریکایی ها با حمایت کامل از رژیم صهیونیستی، مقابل ملت مظلوم فلسطین صف آرایی نموده و شریک جرم قطعی جنایتکاران اسرائیل است.
وی بیان کرد: در ضمن ۴۵ سال قبل آمریکا، رژیم صهیونیستی و قدرت های استکباری در مجموع حداقل هفده جنگ را بر منطقه تحمیل کرده اند و خدا را شکر می نماییم که تدابیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در ضمن سه دهه گذشته، کشور عزیز ایران را از شش جنگ دور نگه داشت و مانع از وقوع جنگ مقابل ملت ایران شدند. ما از جنگ استقبال نمی نماییم اما ما فرزندان خمینی و خامنه ای، مرد جنگ هستیم و در مقابل هر متجاوزی می ایستیم و به یاری خداوند بزرگ، دشمن را شکست خواهیم داد.
سردار رشید در ادامه اشاره کرد: ملت شریف ایران به سبب برخورداری از قدرت و برتری روحی و انسجام، نیازی به تهدید و جنگ با هیچ کشوری ندارد و تاریخ گذشته این ۴۵ سال پر افتخار به این معنا است که دفاع از موجودیت و هویت ملی و تمامیت ارضی در مقابل هر تهدیدی خطوط اصلی سیاست های دفاعی - امنیتی ایران است. مشاهده تجربه دوران دفاع مقدس و ایجاد فرهنگ مقاومت عمومی و دفاع همه جانبه مردمی، باید برای کسانی که منافع ملت ایران را تهدید می کنند، هشدار آمیز باشد و محاسبات خودرا اصلاح کنند. در غیر این صورت در عمل و با پذیرش هزینه های محاسبه نشده، مجبور به انجام آن خواهند شد.
سرلشکر رشید در بخش دیگری از سخنان خود به نقش و جایگاه سرلشکر پاسدار محمد حسن کوسه چی در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: شهید بزرگوار حاج محمد کوسه چی از فرماندهان نسل انقلاب و جنگ بود که بار مبارزه را از دهه ۵۰ تا کنون بر دوش گرفته بود و هیچ گاه تلاش، فداکاری، مجاهدت و ایثار را در راه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و تبعیت از امام خامنه ای (مدظله العالی)، رها نکرد.
وی اظهار داشت: سردار کوسه چی از شروع پیروزی انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس و سه دهه بعد از آن، همیشه در میدان و صف، انجام ماموریت می کرد و میدان نبرد را رها نکرد. جوانان عزیز ما از همت و اراده و روح بزرگ سرداران شهیدی همچون شهید همدانی، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید استوار و شهید کوسه چی باید درس بیاموزند. سردار کوسه چی از خیل عظیم رزمندگان و فرماندهانی بود که نسلی حماسه ساز، متعهد، آرمان خواه، مسؤول، مظلوم و بی ادعا بود.


منبع:

1403/01/04
16:27:39
0.0 / 5
228
تگهای خبر: امنیت , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام