امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با اسماعیل هنیه:

رژیم اسراییل در باطلاق جنگ غزه گرفتار شده است

رژیم اسراییل در باطلاق جنگ غزه گرفتار شده است

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: با ایستادگی مردم و مقاومت فلسطین، رژیم اسراییل در باطلاق جنگ غزه گرفتار آمده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین- حماس شب گذشته در یک گفت و گوی تلفنی، آخرین تحولات فلسطین و غزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
هنیه در این گفت و گو، ضمن ابلاغ سلام های گرم خود به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران و تبریک سال جدید و ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، آخرین تحولات سیاسی و میدانی در غزه را تشریح نمود.
وی با تأکید بر روحیه و توان بالای رزمندگان مقاومت در ایستادگی در مقابل ماشین جنگی و کشتار دشمن صهیونیستی، وضعیت انسانی خصوصاً در شمال نوار غزه را بحرانی توصیف کرد و بر ضرورت اقدام فوری جامعه جهانی در ارسال کمک های بشردوستانه برای ساکنان غزه و مقابله با سیاست اعمال قحطی و گرسنگی از طرف رژیم ضدانسانی صهیونیستی مقابل ساکنان غزه خصوصاً کودکان تاکید نمود.
رییس دفتر سیاسی حماس همین طور آخرین وضعیت کوشش های سیاسی و منطقه ای برای توقف نسل کشی و تبادل اسرا را تبیین کرد و با اشاره به شروط حماس که مبتنی بر خواسته مشروع ملت فلسطین است، به سنگ اندازی رژیم صهیونیستی در این راه اشاره نمود و مسؤولیت هرگونه شکست مذاکرات را متوجه نتانیاهو و رژیم صهیونیستی دانست.
امیرعبداللهیان در این گفت و گو، اظهار داشت: برای جهان قابل درک است که نتانیاهو به انتها خط رسیده است و فقط برای بقای خود دست و پا می زند.
وی اضافه کرد: همانگونه که امام خامنه ای تاکید نمودند، با ایستادگی مردم و مقاومت فلسطین، رژیم اسراییل در گنداب جنگ غزه گرفتار آمده است.
وزیر خارجه کشورمان هنیه را در جریان آخرین رایزنی ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران همچون مشارکت فعال در نشست های بین المللی در مورد فلسطین قرار داد.
امیرعبداللهیان با انتقاد جدی از شورای امنیت سازمان ملل، بر ضرورت اقدام فوری نهادهای مسؤول بین المللی در توقف کشتار مردم بی پناه و زنان و کودکان غزه و کرانه فلسطین و ارسال فوری و بدون محدودیت کمک های بشردوستانه بین المللی برای کلیه ساکنان غزه در همه مناطق تاکید نمود.


منبع:

1403/01/03
13:14:46
0.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام