به ابتكار ایران صورت گرفت

برگزاری پنل تخصصی توانمندسازی زنان توان افزایی خانواده، توسعه جامعه در سازمان ملل

برگزاری پنل تخصصی توانمندسازی زنان توان افزایی خانواده، توسعه جامعه در سازمان ملل

به گزارش خبرگزاری نام، با ابتکار کشورمان، پنل تخصصی «توانمندسازی زنان؛ توان افزایی خانواده، توسعه جامعه» در سالن ۵۰۰ نفره اکوسوک سازمان ملل متحد برگزار شد که با استقبال چشم گیر شرکت کنندگان از سراسر جهان مواجه گردید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، به عنوان رئیس این پنل اظهار نمود: با عنایت به اهمیت بسیار مشارکت فعال زنان در موفقیت خانواده و پیشرفت جوامع، تمرکز بر امر توان افزایی زنان، از یک سو به خاطر توانایی های منحصر به فرد ایشان و از طرفی به خاطر تاثیر شگرفی که بر اعضای خانواده و ایجاد نشاط و تحرک در جامعه دارند، نقش بی بدیلی در پیشرفت و توسعه جوامع ایفا می کند. زنان، بعنوان اعضای کلیدی خانواده که دارای نقش های چندگانه هستند، با داشتن توانمندی و آگاهی بیشتر، نه تنها خودشان موفق خواهند بود بلکه می توانند به تربیت نسلی آگاه تر و در نتیجه توسعه همه جانبه جوامع، بیشترین کمک را کنند.

وی افزود: بدیهی است جوامعی که به توانمندسازی زنان توجه کافی را دارند، از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پویاتر و توسعه یافته تر هستند و در این خصوص میتوان به برخی دستیافت های کشورمان در زمینه های مختلف نظیر فناوری، سلامت و فرهنگ و هنر اشاره نمود.

در ادامه مریم بنت علی بناصر المسند وزیر توسعه اجتماعی و خانواده قطر، ضمن اشاره به اقدامات کشورش در حوزه زنان و خانواده بر لزوم اصلاحات قانونی، نهادسازی و فرهنگ سازی جهت توانمندسازی زنان و افزایش مشارکت ایشان تصریح کرد.

خانم المسند اظهار داشت: زنان خانه دار بعنوان ستون خانواده در جایگاه مادر، همسر، معلم و مربی هستند و دولت باید برای حفظ توازن بین مسئولیت های خانوادگی و اجتماعی از ایشان حمایت کند.

سپس لیوژومین، دبیرکل امور اجتماعی و اقتصادی ملل متحد در چارچوب سخنرانی ویدیویی، اظهار داشت: با تمرکز بر حمایت های مالی و سرمایه گذاری برای فقرزدایی زنان می توانیم در راه تحقق اهداف توسعه ای گام برداریم. امروز بایستی به آموزش و تحصیلات زنان دقت کنیم و مشاغل را بگونه ای تعریف نماییم که خانواده محور باشند تا هم زنان در کنار کودکان شان باشند و هم درآمد داشته باشند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت زنان ریاست جمهوری، وی ضمن اشاره به نزدیک شدن به اتمام زمان مورد نظر برای تحقق اهداف توسعه پایدار اظهار نمود: با سیاستگذاری بیشتر در زمینه زنان است که میتوان تحقق این اهداف را میسر کرد.

خانم روزالین، معاون وزیر زنان، توانمندسازی و برابری جنسیتی کشور اندونزی، سخنران دیگر پنل بود که ضمن معرفی وضعیت پیشرفت کشورش در حوزه زنان بر پایه نمایه های بین المللی، بخشی از موفقیت کشورش را مدیون بهره برداری از ظرفیت SMEs و تسهیلات تخصیصی برای ورود به مشاغل خرد و متوسط دانست.

او اظهار داشت: در اندونزی ۵ هدف اصلی برای بهبود وضعیت زنان و خانواده به اجرا گذاشته شده است که بهبود کارآفرینی زنان، افزایش نقش مادری زنان در خانواده، کاهش خشونت ضد زنان، کاستن از کار و ازدواج کودکان را شامل می شود.

منبع:

1402/12/25
12:10:35
0.0 / 5
351
تگهای خبر: آموزش , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام