رشد مصرف مخدرها و داروهای بدون مجوز در استرالیا

رشد مصرف مخدرها و داروهای بدون مجوز در استرالیا

خبرگزاری نام: خبرگزاری نام: کارشناسان استرالیایی اعلام نمودند نتایج انجام یک سری آزمایشات روی فاضلاب های شهری در خیلی از مناطق تایید می کند که مصرف مواد مخدر و داروهای بدون مجوز در این کشور بالا رفته است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا (ACIC) امروز (چهارشنبه) بیست و یکمین گزارش از برنامه ملی نظارت بر مواد مخدر فاضلاب را منتشر نمود و این ارزیابی، میزان مصرف مواد مخدر در استرالیا را با اندازه گیری ۱۲ ماده مختلف قانونی و غیرقانونی در نمونه های فاضلاب گرفته شده از سراسر کشور تخمین می زند.
این گزارش نشان داد استرالیایی ها در ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۳ میلادی ۱۰.۵ تن متامفتامین مصرف کرده اند که ۱۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
همین طور مصرف کوکائین و MDMA که بطور معمول به عنوان اکستازی شناخته می شود به ترتیب ۱۹ درصد و ۳۳ درصد در همان دوره افزوده شد در صورتیکه مصرف هروئین ۷ درصد کم شد.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، در مجموع بیش از ۱۶.۵ تن متامفتامین (که به عنوان متیل آمفتامین نیز شناخته می شود)، کوکائین، MDMA و هروئین بین اوت ۲۰۲۲ تا اوت ۲۰۲۳ توسط استرالیایی ها مصرف شده است.
همین طور متامفتامین حدود ۸۵ درصد از هزینه هایی که صرف خرید این مخدرها می شود را تشکیل می دهد.
کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا همچنان متعهد به همکاری با شرکای داخلی و بین المللی اطلاعاتی و مجری قانون برای شناسایی و مختل کردن شبکه های جنایی سازمان یافته جدی است که به عرضه مواد مخدر غیرقانونی در استرالیا ادامه می دهند.
منبع:

1402/12/23
10:35:58
0.0 / 5
365
تگهای خبر: برنامه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام