ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

رونمایی از کاوش های دیرینه شناسی در موزه ملی ایران

رونمایی از کاوش های دیرینه شناسی در موزه ملی ایران

خبرگزاری نام: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره ی اقدامات این وزارتخانه برای سفرهای نوروزی توضیحاتی ارائه داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، «عزت الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدواریم با در نظرگرفتن موضوعات مختلف و تشکیل نمایشگاه های خاص بتوانیم یک دیپلماسی عمومی مثبت را برای کشور ایجاد و زیر بنای دیپلماسی رسمی کشور را تقویت نماییم.
وی اضافه کرد: در سیل سیستان و بلوچستان به برخی بناهای تاریخی لطمه های مختصری وارد شده است که از نظر اعتبارات چیزی بین ۵ تا ۷ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است که امیدواریم در تامین اعتبار برای بازسازی، این مساله مورد نظر قرار گیرد.
ضرغامی با اشاره به سفرهای نوروزی با اعلان اینکه ۲۷ دستگاه در رابطه با سفرهای نوروزی هماهنگی های بسیار خوبی با همدیگر دارند، اضافه کرد: در دولت هم گزارش مشروحی ارائه شد و رییس جمهور و معاون اول دستورات بسیار خوبی را به دستگاه های مختلف برای هماهنگی با دبیرخانه و مرکزیت این ستاد که در وزارت گردشگری مستقر است.
وی افزود: دستگاهها همه آمادگی دارند و امیدوار هستم با خاصیت نوروز امسال که مقارن با ماه مبارک رمضان است، باتوجه به مصوبات شورای فرهنگ عمومی، ان شاءالله برای دنیا و آخرت مردم خوب باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: در مورد قیمت بلیط ها وزارت راه تلاش زیادی برای کنترل نرخها دارد و در نشست اخیر هم درباره ی کنترل نرخها خصوصاً بلیط هواپیما تذکرات جدی دادم و دستگاهها هم درحال تلاش هستند.
وی همین طور با اشاره به افتتاح نمایشگاه نتایج جستجوهای دیرینه شناسی یک سال اخیر در موزه ملی ایران، اظهار داشت: این مجموعه بسیار ارزشمندی است که با وجود اعتبارات محدود این حوزه، جستجوهای بسیار خوبی انجام شده و یکی از بهترین این کاوش ها، کشف مس در کنار دو اسکلت زن و مرد در شهر لیلان در آذربایجان است که قدمت کشف مس را در سطح جهانی به ۱۵۰۰ سال عقب تر برده است که رویدادی مهمی در دیرینه شناسی جهانی است.
ضرغامی افزود: اسکلت کشف شده حدود ۶ هزار سال پیش از میلاد قدمت دارد و به سبب قرار گرفتن در محیط خوب، وضعیت خوب و سالمی دارد و در کنارش، شمش های مس به دست آمده که این شمش ها ۸ هزار سال قدمت دارند.

1402/12/16
14:11:53
0.0 / 5
413
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام