محسن هاشمی در گفت وگو با خبرگزاری نام:

نمایندگان مجلس جدید باید تخصص ویژه داشته باشند

نمایندگان مجلس جدید باید تخصص ویژه داشته باشند

به گزارش خبرگزاری نام، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار داشت: در شایسته گزینی از دیدگاه احزاب باید نمایندگانی وارد مجلس شوند که آموزش های لازم را دیده، مشکلات کشور را رصد کرده و تخصص ویژه داشته باشند.«محسن هاشمی» رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، با عنایت به اهمیت شایسته گزینی در مجلس دوازدهم اظهار نمود: در شایسته گزینی از دیدگاه احزاب باید نمایندگانی وارد مجلس شوند که در طول فعالیت حزبی در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آموزش های لازم را دیده، مشکلات کشور را رصد کرده و تخصص ویژه داشته باشند.
وی اضافه کرد: باید نمایندگان با داشتن تخصص های لازم در کمیسیون ها حضور یابند و در مجلس بگونه ای مسؤولیت پذیر باشند که بتوانند در حل مشکلات کشور اثرگذاری لازم را داشته باشند؛ در نتیجه هر حزبی که مدعی فعالیتهای انتخاباتی است باید این قابلیت رو در خود ایجاد نماید که نامزدهای شاخص و مسلط به امور کشور را به مجلس بفرستد، تا آنها در آنجا توانایی های خویش را بروز دهند و بتوانند با قوانین کارآمد، مسائل و مشکلات معیشتی مردم را حل کرده و کشور را به سمت توسعه سوق دهند. همینطور روابط خارجی را تنظیم کرده و پیگیر مسائل و مشکلاتی باشد که عموماً کشور با آن درگیر است.
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در ادامه اظهار داشت: با عنایت به این که بنده عضو حزب کارگزاران سازندگی هستم در پاسخ به این که چگونه به کاندیدای اصلح رای می دهیم باید بگویم که بر مبنای نگاه حزبی، ما کاندیداهای حزبی خویش را مشخص کرده و از مردم می خواهیم که به آنها رای بدهند، چونکه از نظر ما کاندید اصلح در شایستگی گزینی همانی است که در حزب، در مورد آن بررسی های لازم صورت گرفته است.
هاشمی با انتقاد از نبودن کاندیدای شاخص و کافی حزبی در تهران، خاطرنشان کرد: متأسفانه در تهران به اندازه کافی کاندیدا تأیید شده شاخص حزبی نداریم، بنابراین همانگونه که مطرح است، برای مشارکت و همکاری با لیست حزب صدای ملت که توسط آقای علی مطهری برنامه ریزی می شود، همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: به نظر می رسد زمانیکه قانون جدید انتخابات اعلام و به فوریت تصویب گردید بگونه ای که برای احزاب فرصتی پیش نیامد تا بتوانند در مرحله پیش ثبت نام حضور جدی داشته باشند؛ به صورتی که در این انتخابات احزاب به شکلی عقب گرد کردند. هرچند هم اکنون شاهد کمیت زیادی از داوطلبان هستیم مثلا در تهران بیشتر از سه هزار کاندیدا وجود دارد که اساسا افراد شاخص خوبی میان آنها وجود دارد، اما مردم آنها را نمی شناسند با دو تیزر تلویزیونی شناخته شدن آنها خیلی سخت است.
هاشمی تصریح کرد: از سویی با متد جدیدی که برای انتخابات توسط دست اندرکاران وزارت کشور دیده شده است، در نتیجه هم اکنون شرایط بگونه ای است اکثراً احزاب معتدل و اصلاح طلب گرفتار بحران کاندیدای شاخص هستند و برای همین دور یکدیگر جمع شدند تا راهکاری در این خصوص اتخاذ کنند؛ هرچند هنوز لیست نهایی انتخاباتی آنها اعلام نشده است.


منبع:

1402/12/06
13:59:22
0.0 / 5
374
تگهای خبر: آموزش , برنامه , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام