از سوی وزیر بهداشت كشورمان صورت گرفت

دعوت از وزرای بهداشت منطقه و جهان به همایش پوشش همگانی سلامت در تهران

دعوت از وزرای بهداشت منطقه و جهان به همایش پوشش همگانی سلامت در تهران

خبرگزاری نام: خبرگزاری نام: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در اجلاس بین المللی کیفیت و ایمنی مراقبت های بهداشتی و درمانی که در دوحه قطر درحال برگزاری است، از وزرای بهداشت کشورهای منطقه و جهان دعوت کرد تا در همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت که 15و 16 اسفند در تهران برگزار می شود، حضور یابند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران طرح «سلامت خانواده » را به عنوان راهکاری ریشه ای و اساسی برای سلامت جوامع در مقیاس بین المللی مطرح کرده و از وزرای بهداشت سایر کشورها برای حضور در این همایش که ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه جاری در تهران برگزار می شود، دعوت می کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تجارب بسیار بهادار ای در عرصه پیشگیری دارد و از کشورهای سرآمد جهان دراین زمینه است.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هیأت ایرانی، متشکل از کارشناسان خبره بهداشتی، درمانی و بین الملل در این اجلاس سه روزه حضور فعالی خواهد داشت، عنوان کرد: وزرای بهداشت کشورهای مختلف تجربه های کشور خود در حوزه موضوع همایش را ارائه کرده و با سایر کشورها به اشتراک خواهند گذاشت.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، عین اللهی اشاره کرد: برگزاری کارگاه های تخصصی از دیگر برنامه های اجلاس بین المللی پوشش همگانی سلامت است که در آنها در حوزه ایمنی بیماران، درمان ها و پیش گیری از عوارض بیماریها تبادل نظر خواهد شد.
وی اشاره کرد: دیپلماسی سلامت و ارتباط با وزرا، مسئولان، کارشناسان و بازارهای جهانی سلامت در دولت مردمی از موضوعات اولویتداری است که همیشه پیگیری شده و حضور هر چه پررنگتر ایران در بازارهای منطقه ای و جهانی با صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی کشورمان تحقق یافته است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با توسعه گردشگری سلامت و افزایش مراکزی که توریست سلامت می پذیرند، پذیرای بیماران از کشورهای منطقه و خیلی از کشورهای جهان است.
گفتنی ست اجلاس «کیفیت و ایمنی مراقبت های بهداشت و درمان» به دعوت دکتر حنان الکواری، وزیر بهداشت قطر و با حضور شماری از وزرای بهداشت کشورهای منطقه و جهان در دوحه درحال برگزاری است.
منبع:

1402/12/04
18:36:48
0.0 / 5
398
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام