ابلاغ منشور کرامت مادری در مراکز درمانی دولتی و خصوصی

ابلاغ منشور کرامت مادری در مراکز درمانی دولتی و خصوصی

خبرگزاری نام: یکی از مسائل مهم در عرصه جوانی جمعیت حفظ و ارتقای کرامت مادری است که بمنظور فرهنگ سازی این موضوع، در تمامی مراکز درمانی شامل دولتی و خصوصی منشور کرامت مادری به تصویب رسید و ابلاغ گردید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، دکتر صابر جباری رییس مرکز جوانی جمعیت سلامت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره ی تصویب منشور کرامت مادری در قرارگاه جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده اظهار داشت: «قانون جوانی جمعیت» بااینکه درحال اجراست، اما فقط با اجرای این قانون نمی توان همه مسائل در رابطه با ازدواج و فرزندآوری را حل کرد و نیازمند فرهنگ سازی است.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در عرصه جوانی جمعیت حفظ و ارتقای کرامت مادری است و بمنظور فرهنگ سازی این مساله در تمامی مراکز درمانی شامل دولتی و خصوصی منشور کرامت مادری به تصویب رسید و ابلاغ گردید.
رییس مرکز جوانی جمعیت سلامت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اظهار داشت: منشور کرامت مادری مشخص می کند که نحوه ارتباط کلامی و غیرکلامی با مادر باردار، مادر دارای کودک دو سال شامل شاغل و غیرشاغل و همین طور با مادرانی که به مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی مراجعه می کنند چگونه باشد همین طور این منشور، امکان شیردهی و استفاده از پارکینگ را برای مادران نیز پیش بینی کرده است.
جباری عنوان کرد: دوره های آموزشی در رابطه با منشور کرامت مادری به همکاران وزارت بهداشت در مراکز مختلف ارائه می شود.
رییس مرکز جوانی جمعیت سلامت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در آخر عنوان کرد: منشور کرامت مادری سه محور تکریم فضای فیزیکی (مشخص کردن مسیر عبور مادران در مراکز بهداشتی و خدمات درمانی، تامین پارکینگ و کالسکه و تامین فضای شیردهی)، تکریم کلامی (برخورد مناسب همکاران با مادران) و تکریم فرآیندی (ارائه خدمات درمانی و بهداشتی با اولویت مادر حامله و مادر دارای کودک دو سال) است.1402/12/03
13:57:39
0.0 / 5
395
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام