رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

آمادگی صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران به ارمنستان

آمادگی صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران به ارمنستان

خبرگزاری نام: رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به درخواست معاون وزیر بهداشت ارمنستان برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تولید ایران به این کشور، در عین حال تولید داروهای بیولوژیک را از مزیت های رقابتی داروی ایرانی برشمرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت ارمنستان با اشاره به وضعیت محصولات سلامت محور در ایران، اظهار داشت: صنایع دارویی در کشور ما بعد از انقلاب اسلامی رشد شایان توجهی داشته است؛ بطوریکه هم اکنون ۹۹ درصد عددی بازار دارویی کشور در داخل تولید می شود.
وی ادامه داد: همین طور ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی نیز در داخل تولید می شود و صادرات خوبی نیز به کشورهای منطقه داریم.
معاون وزیر بهداشت با اعلان اینکه تمامی مکمل های مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، اشاره کرد: از مزیت های رقابتی داروی ایرانی می توان به تولید داروهای بیولوژیک اشاره نمود که در دنیا تولیدکنندگان محدودی دارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، در ادامه خانم لنا نانوشیان اظهار داشت: در دوره کرونا کارهای ایران را در حوزه مدیریت این بیماری را دنبال می کردم که اقدامات شایسته ای صورت گرفت.
وی افزود: از پیشرفت های ایران در عرصه بهداشت و سلامت خرسندیم، باوجود این که از واردات دارو و تجهیزات ایرانی به ارمنستان استقبال می نماییم اما متاسفانه نتوانسته ایم از امکانات ایران که در دنیا شهرت دارد، استفاده نمائیم.
وی با اشاره به کیفیت داروهای ضدسرطان تولید ایران اظهار داشت: علاقمند هستیم داروهای حوزه آنکولوژی تولید ایران را در ارمنستان استفاده نمائیم، همین طور این امکان وجود دارد که تعدادی از داروهای مورد نیاز را از دولت و یا شرکت های تولیدکننده ایرانی تهیه نماییم.
وی با اشاره به امکان افزایش همکاریهای بین دو کشور در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی، اشاره کرد: خرسندیم برای گسترده تر شدن همکاریهای بین دو کشور توافق نامه ای را به امضا رسانیم، همین طور در صورت امکان ثبت داروهای ایران در اوراسیا، واردات دارو از ایران تسهیل خواهد شد.
معاون وزیر بهداشت ارمنستان در آخر از آمادگی این کشور برای برگزاری نمایشگاه تولیدات ایرانی در عرصه محصولات سلامت محور در ارمنستان آگاهی داد.1402/11/27
16:44:38
0.0 / 5
345
تگهای خبر: دولت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام