راكعی:

مبنای ما قانون اساسی و رای مردم است

مبنای ما قانون اساسی و رای مردم است

به گزارش خبرگزاری نام، یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: مبنای ما قانون اساسی و رای مردم است. اگر بر همین مبنا عمل شود، در کشور کارهای بزرگی صورت می گیرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح طلب امروز (پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲) در کنگره حزب مردم سالاری اظهار داشت: در این سال ها ما اصلاح طلبان بیشتر خویش را بر مشارکت سیاسی عمیق و اصولی بر اساس اصول مردم سالاری قرار داده ایم.
وی افزود: مبنای ما قانون اساسی و رای مردم است. اگر بر همین مبنا عمل شود، در کشور کارهای بزرگی صورت می گیرد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: مشکلات کشور به علت برخی عوامل همچون تحریف از اصول انقلاب و دیگاه های امام خمینی، عدم پاسخگویی در رابطه با فساد، بی عدالتی، عدم درک از شرایط، مدیریت بد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد می شود.
راکعی در ادامه بیان نمود: ما نتوانستیم چهره های شاخص خویش را قانع نماییم که در انتخابات شرکت نمایند و سایر افراد هم تأیید صلاحیت نشدند. جبهه اصلاحات اعلام نموده که متأسفانه در تهران نتوانسته فهرست بدهد. صندوق رای اهمیت زیادی دارد و تلاش ما این بوده که با وجود همه مشکلات، مردم پای صندوق بیایند، اما نتوانستیم در انتخابات فهرست بدهیم. در بیانیه جبهه اصلاحات، اشاره شده که در تهران لیستی نداریم اما دنبال تحریم و عدم مشارکت نیستیم.
این فعال سیاسی ضمن اشاره به بیانیه ۱۱۰ اصلاح طلب برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: این افراد چهره های دلسوز، علمی و اخلاقی هستند که دنبال روزنه گشایی هستند. اختلاف نظر ماهیتی بین بیانیه جبهه اصلاحات و رویکرد این ۱۱۰ نفر وجود ندارد. جبهه اصلاحات تصمیم گرفته در تهران فهرست ندهد، اما درصورتیکه اصلاح طلبان شناخته شده و امتحان پس داده و رای آور در شهرستان ها حضور داشته باشند، احزاب اصلاح طلب می توانند از آنها حمایت کنند.
وی خاطر نشان ساخت: مسئله مهم نه بیانیه جبهه اصلاحات نه بیانیه ۱۱۰ اصلاح طلب است بلکه مسئله اصلی ما مردم است. چه باید نماییم تا مردم به بهبود شرایط کشور امیدوار شوند؟ مردم با چه اعتمادی باردیگر پای صندوق رای بیایند که فاصله طبقاتی کم شود؟ دولت، وزارت کشور و شورای نگهبان آیا قادر خواهند بود مردم را به مشارکت در انتخابات قانع کنند؟


منبع:

1402/11/26
13:56:23
0.0 / 5
382
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام